Pracowity weekend strażaków

  • 08.06.2021, 00:40 (aktualizacja 08.06.2021, 15:10)
  • Janusz Justyna
Pracowity weekend strażaków
W dniach 3-6 czerwca 2021 r. na terenie powiatu złotowskiego doszło do 18 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Łącznie odnotowano 6 pożarów oraz 12 miejscowych zagrożeń. Działania ratownicze prowadzono m.in. na drogach powiatowych na odcinku Borucino-Okonek oraz Pniewo-Ciosaniec, gdzie doszło do zdarzeń z udziałem samochodów osobowych. Wspierano również działania Państwowego Ratownictwa Medycznego w tym m.in. w Lipce, gdzie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy, a osobę poszkodowaną przekazano zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania gaśnicze prowadzono podczas pożarów m.in. w miejscowości Pniewo, gdzie ogniem objęty był budynek gospodarczo-warsztatowy oraz w miejscowosci Brokęcino, gdzie w budynku mieszkalnym doszło do pożaru przewodu kominowego.

Łącznie we wszystkich działaniach zaangażowanych było 37 zastępów PSP i OSP w obsadzie 143 Strażaków.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Olczak

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe