Brawo, Emilia!

  • 05.06.2021, 23:45 (aktualizacja 06.06.2021, 18:45)
  • Janusz Justyna
Brawo, Emilia!
Złotowianka Emilia Usyk zajęła pierwsze miejsce w XXV Festiwalu Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2021 w Legnicy, w kategorii soliści urodzeni w latach 2005-2001

Oto wpis z profilu na FB Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie, gdzie Emilia uczęszcza na zajęcia: Z radością informujemy, że nasza podopieczna Emila Usyk zajęła 1. miejsce w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy. Jury po przesłuchaniu 87 nagrań nagrodziło i wyróżniło 22 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Przygotowane piosenki dotyczyły problemów z zakresu ekologii i dbania o naszą planetę oraz przestrzegały przed negatywnymi skutkami śmiecenia oraz zanieczyszczania środowiska. Emilka wykonała piosenkę z autorskim tekstem pt. „Song o ludzkim zaślepieniu”. Muzykę skomponował Stanisław Ogorzałek, a za konsultacje wokalne odpowiadała Weronika Chałubek. Gratulujemy Emilko i życzymy dalszych sukcesów

Emilka kilka lat temu...

Ze strony organizatora:

Tegoroczny Festiwal Piosenki Ekologicznej „ Ekopiosenka 2021” był dla nas szczególny, bo w tym roku organizowaliśmy go po raz 25. Czujemy się zaszczyceni, że od 25 lat nasz festiwal cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli, dzieci i młodzieży. Ze względu na panujące obostrzenia Ekopiosenka 2021 odbyła się w formie online. Oczywiście tęsknimy za występami na żywo, ale cieszymy się, że młodzi artyści, mimo trudnej sytuacji, zapraszają nas do swoich domów czy placówek i pokazują, że nadal chcą się rozwijać, występować oraz promować swoją twórczość. W tym roku w festiwalu wzięło udział 87 wokalistów z całej Polski (Gdańsk, Bielawa, Nowa Dęba, Złotów, Piława Dolna, Dierżoniów, Koszalin, Kielce, Katowice, Tomaszów Lubelski, Pieszyce, Białystok, Lutomia Dolna, Udanin, Szczecin, Kraków, Serby, Gnojno, Rzeczyca, Zgierz, Rudna, Snowidza, Głogów, Jawor, Zduńska Wola, Lubin, Legnica).  Przyznane przez jury nagrody także powędrują do najdalszych zakątków naszego kraju. Wyniki konkursu zostają ogłoszone 5 czerwca - w Dniu Ochrony Środowiska - ponieważ ta data jest nam szczególnie bliska, jako placówce zaangażowanej w działalność na rzecz ochrony środowiska i Promotora Ekologii.
Przygotowane piosenki dotyczyły różnych problemów z zakresu ekologii i dbania o naszą planetę oraz przestrzegały przed negatywnymi skutkami śmiecenia, zanieczyszczeń i braku dbania o przyrodę. Występy młodych wokalistów pokazują, że dobro naszej planety nie jest im obojętne, a we wspólne dbanie o środowisko powinny być zaangażowane wszystkie pokolenia. To budujące jaką troskę o zdrowe życie na ziemi wyrażają piosenki autorskie napisane przez samą młodzież, które ku naszej radości również pojawiają się na Festiwalu. 

iej

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe