Długi weekend - porady policji

  • 03.06.2021, 12:30 (aktualizacja 03.06.2021, 18:28)
  • Janusz Justyna
Długi weekend - porady policji
Przed nami kolejny długi weekend, który rozpoczyna święto Bożego Ciała. W tym okresie jak zawsze zaobserwować można zwiększenie się ruchu na drogach. By zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, cyklistom oraz pieszym na ulicach naszego powiatu, spodziewać możemy się , zwiększonej ilości policjantów.

 

W związku z długim weekendem przypominamy o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, z uwzględnieniem znowelizowanych przepisów obowiązujących do 1 czerwca 2021r, a w szczególności ograniczeń prędkości, konieczności stosowania pasów bezpieczeństwa w pojazdach oraz odpowiednim wyposażeniu ich w urządzenia służące do przewożenia dzieci jeśli wybieramy się z nimi w podróż. Sprawdzajmy stan techniczny pojazdów przed wyjazdem.

W pojeździe, zwróćmy szczególną uwagę na:

stan opon ;

oświetlenie ;

płyny i olej (płyn w spryskiwaczach, płyny eksploatacyjne) ;

podstawowe i obowiązkowe wyposażenie pojazdu - trójkąt ostrzegawczy i gaśnica to obowiązkowe minimum. Warto zaopatrzyć się oprócz tego w apteczkę do udzielania pierwszej pomocy, kamizelkę odblaskową i latarkę ;

Piłeś - nie jedź!

Surowe kary wciąż nie są wystarczającą przestrogą dla nieodpowiedzialnych kierowców, którzy bezmyślnie wsiadają za kierownicę po alkoholu, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych uczestników ruchu.

Ostatnie kontrole drogowe złotowskich policjantów pokazały, że nieodpowiedzialni kierowcy siadająza kierownicę po zażyciu śródków psychoaktywnych. Warto reagować, gdy widzimy, że ktoś kto nie powinien kierować, chce wsiąść za kierownicę. Informujmy policję, gdy zachowanie innych kierowców wzbudzi nasze podejrzenia. Funkcjonariusze sprawdzą każde takie zgłoszenie. Dzięki takim sygnałom udało się zatrzymać wielu pijanych kierowców.

Apelujemy również o dużą rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Zwracajmy dużą uwagę na pieszych, rowerzystów, motocyklistów oraz innych kierujących. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Wykażmy się zdrowym rozsądkiem, nie tylko podczas tego weekendu...

 

DP

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe