„Nie/wiadomo kto”

  • 14.05.2021, 18:32 (aktualizacja 15.05.2021, 23:04)
  • Janusz Justyna
„Nie/wiadomo kto”
Otwarcie wystawy obrazów Zbigniewa Niewiadomskiego

20.05.2021 r. (czwartek), godz. 17 w sali wystaw czasowych Muzeum Ziemi Złotowskiej, odbędzie się wernisaż niezwykłych prac autorstwa złotowskiego artysty – Zbigniewa Niewiadomskiego.

Zgodnie z obietnicą w tym roku będziemy prezentować twórczość lokalnych artystów. Już w 2015 roku Zbigniew Niewiadomski wspominał o wystawie malarstwa w naszym muzeum, którą zamierzał zrealizować na emeryturze.

Przypominamy, że w 2019 roku w ramach Nocy Muzeów prezentował u nas swój zbiór aparatów fotograficznych! Tematem tegorocznej wystawy pt. „Nie/wiadomo kto” jest portret. Wśród kilkudziesięciu prac będzie można zobaczyć nie tylko wizerunki znanych postaci z życia Złotowa, członków rodziny artysty, ale również portretowe wyobrażenia stanów emocjonalnych.

Zbigniew Niewiadomski - urodzony w 1953 r. w Złotowie. Absolwent bydgoskiego Liceum Sztuk Pięknych oraz Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Człowiek wielu talentów; architekt wnętrz, grafik (grafika użytkowa), malarz i rzeźbiarz. Członek Salonu Pilskiego. Projekty wnętrz, jego autorstwa realizowane były m.in.

przez Spółdzielnie Mieszkaniowe w Pile, Kopalnie w Tychach i Dąbkach,czy Pocztę Polską w Złotowie.

Prywatnie niezwykle skromny i cichy człowiek, którego opowieści pełnych przygód ze sztuką i pasji kolekcjonerskich można słuchać godzinami.

MZZ

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe