„Dążąc ku niebu – pamiętajmy o Ziemi!”

  • 13.05.2021, 23:42 (aktualizacja 14.05.2021, 00:03)
  • iej
 „Dążąc ku niebu – pamiętajmy o Ziemi!”
Na terenie cmentarza parafialnego parafii pw. św. Rocha w Złotowie trwają prace modernizacyjne w ramach realizacji projektów „Dążąc ku niebu – pamiętajmy o Ziemi!” oraz „Razem zbudujemy czystszy świat” - programu Ekologia integralna encykliki Laudato si` w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych.

Projekt „Dążąc ku niebu – pamiętajmy o Ziemi!” dotyka problemu sortowania sieci w przestrzeniach wspólnych. W wyniku podjętych działań odbył się konkurs plastyczno – graficzny dla dzieci i młodzieży, a na terenie cmentarza budowany jest kompostownik i postawione zostaną tablice edukacyjne wpisujące się w tematykę ekologiczną. Z kolei w wyniku realizacji projektu „Razem zbudujemy czystszy świat” teren cmentarza wzbogaci się o nowe krzewy i drzewka ozdobne, które zostaną zasadzone dookoła ogrodzenia. Działalność edukacyjna tego projektu opiera się również na aktualnie organizowanym konkursie plastycznym dla dzieci oraz instalacji tablic edukacyjnych.

Pozyskane środki finansowe na realizację projektów pomogą zadbać o estetykę naszego otoczenia, ale wartością dodatnią ich realizacji jest przede wszystkim integracja społeczeństwa i aktywizacja dla wspólnego dobra. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

Środki finansowe przekazane na realizację zadań pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a przekazane zostały przez Caritas Polska.

iej

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe