Biskup Jan Tyrawa zrezygnował

  • 12.05.2021, 14:20 (aktualizacja 12.05.2021, 14:25)
  • iej
Biskup Jan Tyrawa zrezygnował

Jak podają ogólnopolskie media:

Papież przyjął rezygnację biskupa Jana Tyrawy z posługi biskupa bydgoskiego. Mianował administratora apostolskiego diecezji bydgoskiej sede vacante w osobie biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla - poinformowała w środę w południe nuncjatura apostolska w Polsce. Historia kapłana pojawiła się jako jeden z wątków filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii wśród księży.

red, fot. wikipedia.pl

Komunikat diecezji bydgoskiej:

 

Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy i mianował administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej bpa Wiesława Śmigla.

Decyzją Ojca Świętego Franciszka biskup toruński Wiesław Śmigiel został mianowany administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej sede vacante. Posługę tę będzie pełnił do czasu ustanowienia nowego biskupa bydgoskiego.

 

Ksiądz Biskup przyjmuje nowe zadanie w duchu odpowiedzialności za Kościół i pokornie prosi mieszkańców diecezji bydgoskiej i toruńskiej o modlitewne wsparcie jego posługi oraz o modlitwę w intencji powołania nowego pasterza diecezji bydgoskiej.

Niech codzienna modlitwa Ludu Bożego przyczyni się do pomnożenia wiary i umocni nadzieję w czasie oczekiwania na nowego pasterza.

ks. Paweł Borowski
rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
logik
logik 14.05.2021, 11:10
"Ksiądz biskup...pokornie prosi" - rozumienie słowa "pokornie" takie jak u polityków PiS-u? Obrzydliwość. Potrzebne będą nam chyba nowe słowniki.

Pozostałe