Złotów w Pile

  • 08.05.2021, 22:52
  • Janusz Justyna
Złotów w Pile
Środowe posiedzenie Zarządu Powiatu Złotowskiego miało inny charakter niż zwykle – z uwagi na sprawy łączące Powiat Złotowski z Powiatem Pilskim odbyło się na terenie tego drugiego.

Starostę Złotowskiego Ryszarda Goławskiego, jego zastępczynię Małgorzatę Sameć, członków Zarządu Wiesława Fidurskiego, Ryszarda Króla i Henryka Trawińskiego, skarbnika Grzegorza Piękosia oraz sekretarz Beatę Piechowską przyjęli Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Wicestarosta Pilski Arkadiusz Kubich, członek Zarządu Powiatu w Pile Marek Kamiński oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.

Tematem pierwszorzędnym były inwestycje drogowe, które z uwagi na samorządowe sąsiedztwo można określić mianem wspólnych. Rozmawiano przede wszystkim o możliwości przebudowy drogi powiatowej nr 1038P wiodącej od Łobżenicy, przez Rudną, do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 189. Przedstawiciele obu samorządów uznali, że prace remontowe w odniesieniu do tego odcinka są zasadne. Konkretne możliwości zostaną rozważone podczas następnego spotkania – tym razem odbędzie się ono na Ziemi Złotowskiej.

Ponadto dyskutowano kwestię ewentualnego przystąpienia Powiatu Złotowskiego do projektu pn. „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego”, którego celem jest wsparcie mniejszych miast oraz powiatów w prowadzeniu skutecznej polityki rozwoju. Z terenu Złotowszczyzny obecnie uczestniczą w nim gminy Zakrzewo i Lipka. W ramach projektu samorządy wspólnie z doświadczonym zespołem ekspertów Związku Miast Polskich przygotują projekty strategii rozwoju społecznego- inwestycyjnego, które pozwolą przyspieszyć rozwój regionu (więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej Powiatu Pilskiego).

Patrycja Kajewska

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
trzeba dbać o nasze miasto Z.
trzeba dbać o nasze miasto Z. 09.05.2021, 17:12
Dla Złotowa powinno być połączenie z krajowa "11" jesli chcemy aby do Sanatorium,które jest w planie Złotów,był dogodny dojazd KURACJUSZY z całej Polski,głównie z południa Polski.
A droga 189 to wygoda dla Piły ,nie jest dla nas najważniejsza.
Jan
Jan 09.05.2021, 17:41
Droga z Łobżenicy do Kujania (skrzyżowanie z DW 189) jest drogą powiatową. DW 189 nie jest żadną "wygodą" dla Piły, gdyż mija się z sensem by Pilanie (z wyj mieszkańców przy niej mieszkających) mieli z niej korzystać. Natomiast dla Złotowian ma spore znaczenie, gdyż zapewnia wygodny dojazd do DK10 (w przyszłości S10) od Łobżenicy w kierunku Warszawy i całej płd-wsch Polski i S11 w drugą stronę.
Dlatego się dziwię, ze w zeszłym roku wyremontowano spory odcinek DW188 w kierunku Lipki a pominięto bardzo zniszczony odcinek od Górznej do Mostu na Gwdzie. A i pozostałem odcinki na tej trasie są w nie najlepszym stanie!
Flatower
Flatower 09.05.2021, 07:54
No i w ten sposób Złotowska ziemia znajdzie się wreszcie w Wielkopolsce. Czas wielki. Jeszcze gdyby transport wielkopolski dotarł do Złotowa to byłoby pięknie. Póki co wstyd wsiadać do tych pociągów złotowskich , a gdzie autobus jakiś?

Pozostałe