Rozmawiali o SIMach

  • 04.05.2021, 20:50
  • iej
Rozmawiali o SIMach
Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, w skrócie SIM, to nowy program, którego realizację pilotuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Pod tą nazwą kryją się spółki prawa handlowego realizujące budownictwo społeczne. Ich udziałowcami mogą być w szczególności: Krajowy Zasób Nieruchomości, gminy i związki gmin. Celem jest budowanie mieszkań na wynajem o przystępnym czynszu.

Właśnie na temat SIM z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Grzegorzem Piechowiakiem rozmawiali dziś Starosta Złotowski Ryszard Goławski i Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka.

Poruszono również kwestie związane z Krajowym Planem Odbudowy, a także temat rozwoju Złotowszczyzny w kontekście planowanych inwestycji. Jedną z nich, przypomnijmy, jest przebudowa drogi Nowy Dwór-Stare Dzierzążno, którą uda się wykonać dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dobre
dobre 06.05.2021, 15:56
SIM-y czyli spółki w których rządzić będą naznaczeni przez władzę ludzie, a ewentualne długi spłacać udziałowcy czyli gminy. Rzeczywiście interes życia, ale tylko dla zarządów tych spólek
A przed wyborami mówili ,że są dla wszystkich mieszkańców
A przed wyborami mówili ,że są dla wszystkich mieszkańców 05.05.2021, 14:09
Czcze rozmowy.Zanim cokolwiek w Złotowie i w powiecie ruszy to dużo jeszcze wody do morza popłynie.
Kilka lat temu premier M.M. zaproponował program ogólnopolski "mieszkanie+ " ale Złotów w ogóle tym tematem nie zainteresował się a chodziło o tanie mieszkania na wynajem.Tylko Jarocin wybudował kilkadziesiąt budynków i Ludzie już tam wprowadzili się i mieszkają,w tanich mieszkaniach na wynajem.
Tym razem będzie podobnie.Włodarze mają domy to o innych nie będą się starać.Posiedzi sie w Biurze,kawę wypije i dniówka zleci.
Konkursy dla dzieci i piaskownice pewnie znów będą
Jerzy
Jerzy 07.05.2021, 21:19
Bo tu rządzi deweloperka. Jest ona za dużą konkurencją.

Pozostałe