Brutalne pobicie w Płoskowie

  • 28.04.2021, 11:16 (aktualizacja 28.04.2021, 11:18)
  • iej
Brutalne pobicie w Płoskowie
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego podejrzanych o brutalne pobicie i kradzież mienia należącego do 45-latka. Nieprzytomnego mężczyznę zostawili na polu w okolicach miejscowości Płosków. Pokrzywdzony w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Podejrzany 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, z kolei 19- latkowi grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

 

Do brutalnego pobicia doszło w piątek 23 kwietnia br. około godz. 21.00 w rejonie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. 45-latek wybrał się z trójką kolegów na wieczorną przejażdżkę rowerową. Mieli do pokonania wspólnie zaplanowaną trasę, jednak w okolicach jeziora „Zamza” pokrzywdzony postanowił, że pojedzie trudniejszą trasą i spotkają się wszyscy pod jego domem.  Kiedy jednak 45-latek pod swój dom nie dotarł, koledzy wspólnie z jego żoną rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. 

Bliscy, wykonując połączenia na telefon mężczyzny, znaleźli go kilkadziesiąt minut później, leżącego kilkaset metrów od wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. Koledzy i żona pokrzywdzonego przewieźli 45-latka do domu, powiadamiając w międzyczasie służby ratunkowe. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast pojechali pod dom mężczyzny. W rozmowie z żoną i jego kolegami ustalili prawdopodobny przebieg wydarzeń. Dodatkowo w trakcie zabierania pokrzywdzonego do karetki mężczyzna zdołał krótko opisać co się stało. 

Mieszkaniec gminy Złotów został zabrany do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jego stan jest poważny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki przystąpili do ustalania przebiegu wydarzeń i potencjalnych sprawców. Przesłuchali w tej sprawie świadków oraz sprawdzili zapisy kamer monitoringu znajdujących się w najbliższym otoczeniu miejsca pobicia.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci służby kryminalnej ustalili, że grupka młodych osób na terenie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków urządziła sobie spotkanie towarzyskie. W pewnym momencie dwóch sprawców napadło na mężczyznę przejeżdżającego nieopodal rowerem i dotkliwie go pobili. Na skutek zadawanych ciosów pokrzywdzony przewrócił się na rowerze i upadł na ziemię, wówczas agresywni nastolatkowie zaczęli go kopać po całym ciele. 45-latek na skutek zadawanych uderzeń stracił przytomność. Sprawcy ukradli mu smartwatcha i nieprzytomnego zostawili na polu.

Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego w wieku 16 i  19 lat podejrzanych o brutalną napaść i rozbój. Nieletni został już przesłuchany, teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. 19-latek wczoraj usłyszał zarzut pobicia, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego oraz zarzut kradzieży z użyciem przemocy.  Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy dokonali tego czynu bez powodu.

27 kwietnia br. na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie 19-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Młodemu mieszkańcowi Złotowa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Maciej Forecki/DPB

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Międzybłocia
Mieszkaniec Międzybłocia 01.05.2021, 20:00
Mam nadzieję, że niedługo spotkam Kolegę na trasie jak już to bywało. Trzymam kciuki za jego zdrowie. A sprawcy no cóż - życzę im jak najgorzej choć myślę że oni już pogrzebali swoją przyszłość..
Benek
Benek 30.04.2021, 22:21
Do wora a wór do jeziora
Sołtysów
Sołtysów 29.04.2021, 11:42
Ich miejsce jest w *** ,jak ich ojciec i jego brat.Tylko patrzeć jak zrobią komuś to samo co we Franciszkowie.
Zlotowianin
Zlotowianin 28.04.2021, 20:52
Pani Anety komentarz jest bez nadziejny! Skad wiesz kobieto ze poszkodowany byl pijany ?od naćpanego gowniarza???! wybacz ale młodzież musi ponieść karę bo za chwilę kogoś zabiją niestety

Pozostałe