Wiceminister Rozwoju w Szpitalu Powiatowym w Złotowie

  • 26.04.2021, 00:31 (aktualizacja 26.04.2021, 00:33)
  • Janusz Justyna
Wiceminister Rozwoju w Szpitalu Powiatowym w Złotowie Starostwo Powiatowe
Wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Pan Grzegorz Piechowiak odwiedził wczoraj, 22 kwietnia, Szpital Powiatowy w Złotowie. Spotkanie z dyrektor Szpitala lek. Joanną Harbuzińską - Turek i zastępcą dyrektora Marcinem Druszczem poświęcone było inwestycjom w Szpitalu i aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Uczestniczył w nim również Starosta Złotowski Pan Ryszard Goławski.

 

Na spotkaniu omawialiśmy stan zaawansowania przetargów dotyczących inwestycji realizowanych w ramach środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który udziela bezzwrotnego wsparcia na inwestycje ważne dla lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu Pana Wiceministra Grzegorza Piechowiaka powiat złotowski uzyskał 6 mln złotych na inwestycje w Szpitalu. Środki te umożliwią nam modernizację Centralnej Sterylizacji i pracowni endoskopowej oraz wymianę agregatów prądotwórczych. Dofinansowanie ma też wesprzeć rozbudowę Centrum Zdrowia Psychicznego, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Oddziału Medycyny Paliatywnej” – wyjaśnia dyrektor Szpitala lek. Joanna Harbuzińska- Turek.

Ważnymi tematami była także sytuacja epidemiologiczna, funkcjonowanie obszaru „covidowego” w Szpitalu oraz szczepienia. Zwrócono uwagę na konieczność zwiększenia dostępności do szczepień przeciw COVID-19, jak i propagowanie samej idei szczepień. Szpital Powiatowy w Złotowie od samego początku uczestniczy w Narodowym Programie Szczepień. Od grudnia ubiegłego roku w placówce zaszczepić mogli się m.in. pracownicy służby zdrowia i nauczyciele. Złotowski szpital prowadzi też punkt szczepień populacyjnych, a wkrótce uruchomi kolejny masowy punkt szczepień w nowej lokalizacji.

Szpital Powiatowy w Złotowie

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jili
Jili 28.04.2021, 09:36
Brawo PiS.
Szpital
Szpital 04.05.2021, 15:43
😷😷😷😷😷

Pozostałe