Pamięci Janiny i Czesława Buchwaldów

  • 16.04.2021, 12:44 (aktualizacja 17.04.2021, 11:59)
  • iej
Pamięci Janiny i Czesława Buchwaldów

W związku z nadaniem imienia skwerowi: „Skwer francuski Janiny i Czesława Buchwaldów”, Muzeum Ziemi Złotowskiej przygotowało (kwiecień – maj 2021 r.) wystawę poświęconą ich pamięci. Zaprezentowano na niej sylwetki J. i Cz. Buchwaldów ich dokonania w różnych obszarach działalności, z lat 1968 – 2015, kiedy mieszkali w Złotowie.

Oprócz działalności pedagogicznej (nauczyciele języka francuskiego w LO w Złotowie), zaprezentowano niezwykle ciekawe pasje i zainteresowania Czesława Buchwalda, jako miłośnika i propagatora kultury i sztuki francuskiej, tłumacza, pisarza, regionalisty, melomana, dokumentalisty, społecznika, ale przede wszystkim fotografa uwieczniającego uroki Złotowszczyzny w architekturze i krajobrazie. Na wystawie pokazano pokaźny zestaw fotogramów, które powstały na zajęciach koła fotograficznego prowadzonego przez Buchwalda na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Do grona jego wychowanków zaliczyć można kilku znanych w kraju wybitnych fotografików. Dodatkową atrakcję stanowi oprawa muzyczna wystawy skomponowana specjalnie na tę okazję przez córkę Magdalenę Buchwald, uznaną (już!) w świecie kompozytorkę muzyki współczesnej.

Aktualnie wystawa jest dostępna jedynie online.

Fotorelację przygotował Grzegorz Mrozik

 

iej

Zdjęcia (56)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
J.W.
J.W. 17.04.2021, 11:37
Taka wystawa i tylko na półtora miesiąca?!! Kpina chyba. A kiedy ją zobaczyć, bo nie każdy może i lubi on-line!?
Jachu
Jachu 16.04.2021, 18:01
Genialna wystawa! Nawet Kat jest. Kto był uczniem Czesława, ten wie. Ogromnie dużo Mu zawdzięczamy, to jako dorośli ludzie doceniliśmy.
Maturzyści z lat 90-tych
Maturzyści z lat 90-tych 16.04.2021, 16:11
Dziękujemy, Panie Jurku, bo to wszystko Pana zasługa. Prawdziwa uczta dla nas.

Pozostałe