ZTBS wyjdzie poza Złotów?

  • 14.04.2021, 12:46 (aktualizacja 14.04.2021, 15:32)
  • iej
ZTBS wyjdzie poza Złotów? Na spotkaniu obecni byli wszyscy wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu złotowskiego
Oferta samorządowej współpracy przy budowie mieszkań

Dzisiaj w sali sesyjnej złotowskiego ratusza odbyło się spotkanie z samorządowcami powiatu złotowskiego w sprawie poszerzenia działalności Złotowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o poza gminę miasto Złotów. Rozważano między innymi gotowość ZTBS do przyjęcia nowego wspólnika - gminy z terenu powiatu złotowskiego.

Mieszkanie pozyskane w ramach  w ZTBS jest porównywalne z wynajmem mieszkania, ale daje większy komfort lokatorowi, łącznie z poczuciem własności, choć nadal faktycznie właścicielem jest spółka ZTBS. Spotkanie bierze źródło w nowym pomyśle na budownictwo mieszkaniowe - Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. SIMy zastąpią TBSy, choć w Złotowie nastąpi to bez zmiany nazwy obecnej spółki.

Co Państwo sądzicie o takiej ofercie w waszych gminach?

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zanim cos postanowia to minie kolejne 3 lata
zanim cos postanowia to minie kolejne 3 lata 15.04.2021, 15:01
Sadzimy,że to nie są mieszkania "pozyskane" z TBS a wykupione tak jak to robił w 1975 r.Gierek.2% wartości mieszkanie,czyli udział w partycypacji.To jak ktos wpłaci np.50 000zł oraz kaucję 3500zł to dostanie przydział,że moze mieszkać i co miesiac czynsz 500zł do ZTBS.
TO NIE JEST ZADEN WYNAJEM.
ZTBS CO 4 LATA WYBUDUJE 15 MIESZKAŃ I KTO WPŁACI TEN MOŻE ZAMIESZKAC I KIEDYŚ WYKUPIC TO NIESZKANIE.iDENTYCZNIE DZIAŁAŁO BUDOWNICTWO GIERKA,TYLKO GIEREK BYŁ SZYBKI I BUDOWAŁ NA POTEGĘ A NAWET WYBUDOWAŁ 1000 SZKÓŁ NA TYSIACLECIE.
Taki złotowski TBS to wstyd w opieszałości prezesa i burmistrza i jego zastepczyni.

Pozostałe