Święta na drogach

  • 07.04.2021, 19:46
  • Janusz Justyna
Święta na drogach
Święta Wielkiej Nocy to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdżało, by spotkać się z najbliższymi lub wypocząć. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych. W czasie świątecznego weekendu na drogach powiatu złotowskiego doszło do dwóch na szczęście niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymano natomiast prawo jazdy, aż 6 kierowcom, którzy poruszali się w obszarze zabudowanym ponad 100 km/h.

 

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu złotowskiego czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego. Mundurowi byli widoczni w newralgicznych miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego oraz w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Naczelnik złotowskiej drogówki st. asp. Rafał Wałęsa podsumowując same święta wskaz, że w kwestii zdarzeń drogowych miły one spokojnie bowiem na drogach powiatu złotowskiego odnotowano wyłącznie dwie niegroźne kolizje drogowe, ale kierowców, którzy drwili z ograniczeń prędkości nie brakowało. Przykładem jest sytuacja z okolic Lędyczka w gminie Okonek, gdzie – policjanci ruchu drogowego tylko w piątkowe popołudnie 3 kwietnia br. zatrzymali 6 kierujących, którzy poczuli się na drodze jak na torze wyścigowym. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h mieli na liczniku znacznie powyżej 100 km/h - wskazuje szef drogówki. Niestety prędkość zabija, czas to sobie uświadomić. Przy takich wykroczeniach należy się liczyć z wysokim mandatem oraz utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Codziennie słyszymy w mediach o tragicznych zdarzeniach, w których giną dziadkowie, ojcowie, matki, synowie to powinno skłonić nas do refleksji kiedy wsiadamy za kierownicę pojazdu. Pamiętajmy o złych warunkach atmosferycznych i odpowiedniej prędkości. Niestety pośpiech i roztargnienie również nie sprzyjają naszemu bezpieczeństwu. Jeśli dodamy do tego dużą ilość pojazdów na drogach i zdradliwe warunki atmosferyczne utrudniające życie kierowcom, mamy sytuację, która wymaga konkretnych działań z naszej strony, aby móc bezpiecznie dotrzeć do celu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszej podróży w dużej mierze zależy od nas samych, a droga nie wybacza błędów kierującym. Każda chwila pośpiechu, brawury czy nieuwagi – może kosztować życie!

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe