Odpowiedź w sprawie masztu

  • 31.03.2021, 14:10 (aktualizacja 31.03.2021, 14:17)
  • iej
Odpowiedź w sprawie masztu
Informacja z Urzędu Miejskiego w Złotowie:

Otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pismo w związku z budową wieży komunikacyjnej na terenie Miasta. Zespół Projektu Unijnego 6/2 informuje, iż budowa wieży w Złotowie realizowana jest w ramach przedsięwzięcia „Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS. W ramach projektu zostanie wybudowanych ok. 1200 wież, które w znacznej części będą zlokalizowane w miejscach zurbanizowanych, w pobliżu stacji kolejowych i przystanków osobowych. Realizacja prac odbywa się na podstawie decyzji Wojewody Wielkopolskiego.

Inwestycja nie zalicza się do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco lub potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, a co za tym idzie – nie wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych  uwarunkowaniach.

Odnosząc się do obaw mieszkańców Miasta w aspekcie wpływu projektowanego obiektu na zdrowie i życie mieszkańców informujemy, że obiekty projektowane i budowane na rzecz PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. są realizowane z zachowaniem wymaganych norm bezpieczeństwa, a parametry instalowanych na nich anten sektorowych o skupionej charakterystyce, których sygnał kierowany jest wzdłuż linii kolejowych, a nie jak w przypadku GSM na całą okolicę, pozwolą zachować dopuszczalne poziomy pól elektromagnetycznych w środowisku. Brak jest też negatywnych oddziaływań obiektu radiokomunikacyjnego na życie i zdrowie mieszkańców przebywających w miejscach dostępnych dla ludności e bezpośrednim sąsiedztwie obiektu radiokomunikacyjnego. Przed włączeniem systemu GSM-R do użytkowania, przeprowadzony zostanie szereg testów, w tym pomiary poziomu natężenia pola elektromagnetycznego, który emitują poszczególne obiekty. – pisze w piśmie kierowanym do Urzędu Miejskiego w Złotowie Paweł Lewandowski Zastępca Dyrektora Projektu.

Szczegóły na zdjęciu wstępu

iej

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe