Policja kontroluje przestrzeganie obostrzeń

  • 29.03.2021, 19:07 (aktualizacja 29.03.2021, 19:09)
  • iej
Policja kontroluje przestrzeganie obostrzeń
Złotowscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń na terenie całego kraju w dalszym ciągu prowadzą działania na ulicach miast i mniejszych miejscowości powiatu złotowskiego. Liczne patrole sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, nie przeszkadzajmy służbom, tylko wspólnie możemy zmniejszyć transmisję koronawirusa.

 

Nasi funkcjonariusze sprawdzają, czy respektowany jest obowiązek poddawania się kwarantannie osób do niej zakwalifikowanych. To nie są spotkania bezpośrednie - ich celem jest potwierdzenie przestrzegania zaleceń sanepidu. W trakcie tych kontroli dopytują też, czy osoby te nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Jeśli jest taka potrzeba, informacje taką przekazują do odpowiednich instytucji.

W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia. Tylko w ostatnich trzech dniach złotowscy policjanci ukarali mandatami 28 osób za naruszenie wprowadzonych obostrzeń to jest nie zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, a wobec kolejnych 5 osób skierują wnioski o ukaranie do sądu. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze pouczali też 7 osób za niewłaściwie noszone maseczki, którymi zgodnie z przepisami mamy zasłonić usta i nos.

Koronawirus nie zniknął. Złotowscy funkcjonariusze nadal będą prowadzić wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. W działania zaangażowani są funkcjonariusze z różnych pionów, m.in. prewencji i ruchu drogowego oraz kryminalni. Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez mieszkańców.

Funkcjonariusze nadal będą uświadamiać jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
My Naród
My Naród 30.03.2021, 17:14
a kiedy chiny zapłacą odszkodowanie za zniszczenie ludzkości !??
Ludzie lepiej wiedzą
Ludzie lepiej wiedzą 29.03.2021, 20:24
Policjanci kontrolują bo muszą.Bill Gates chce zaszczepić-zaczipować całą ludzkość Globu.To w maseczkach będziemy
chodzić kilkanaście lat.A co stanie się z naszą Narodową Gospodarką po takiej stagnacji ?
Krzesewski
Krzesewski 29.03.2021, 19:50
Niech się odważą i podejdą do Neapoli.

Pozostałe