Oddział „covidowy” w Szpitalu Powiatowym w Złotowie

  • 27.03.2021, 16:28
  • iej
Oddział „covidowy” w Szpitalu Powiatowym w Złotowie
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński w piątek 26 marca wydał decyzję skutkującą utworzeniem w Szpitalu Powiatowym w Złotowie tzw. oddziału covidowego. Ze względu na coraz trudniejszą sytuację w regionie w Szpitalu ma stanąć 30 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

 

- Aktualnie zobowiązani jesteśmy do zapewnienia: 8 łóżek obserwacyjnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz 22 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2, w tym 2 łóżek intensywnej terapii – mówi dyrektor Szpitala lek. Joanna Harbuzińska-Turek. Decyzja Wojewody Wielkopolskiego to odpowiedź na wzrost liczby zachorowań w ostatnich dniach. Decyzja miała klauzulę natychmiastowej wykonalności. Szpital już od wczoraj przygotowuje się na przyjęcie pacjentów. O skierowaniu poszczególnych osób do placówki decydować będzie wojewódzki koordynator ds. COVID-19. Do Szpitala będą więc trafiać również pacjenci spoza Powiatu Złotowskiego.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań aby w jak najszerszym zakresie kontynuować działalność i udzielać pomocy,w szczególności w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Na ten moment nie przewidujemy wstrzymania przyjęć do jednostek Szpitala. Wraz z dalszym wzrostem liczby zachorowań spodziewamy się kolejnych decyzji zwiększających liczbę tzw. łóżek covidowych. Będzie to wymagało zmian organizacyjnych (np. przeniesienia oddziałów do innej lokalizacji) o czym będziemy na bieżąco informować.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas zależy jak rozwijać będzie się sytuacja epidemiologiczna w kraju - zaznacza dyrektor placówki lek. Joanna Harbuzińska-Turek.

Wszelkie informacje o działalności Szpitala i bieżące komunikaty znajdują się na stronie internetowej: https://szpital.zlotow.pl/ i profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/szpitalzlotow.

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe