Bimber pod kluczem

  • 23.03.2021, 17:49
  • Janusz Justyna
Bimber pod kluczem
Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki zlikwidowali nielegalną bimbrownię. Mundurowi zabezpieczyli kilkaset litrów tzw. zacieru oraz kilkanaście litrów gotowego wyrobu. Policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca gm. Złotów oraz zabezpieczyli sprzęt służący do produkcji samogonu

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec gminy Złotów może na swojej posesji produkować w znacznej ilości samogon z późniejszym zamiarem sprzedaży.

W wyniku przeszukania wytypowanej posesji ujawniono urządzenia służące do produkcji nielegalnego alkoholu. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie beczki wypełnione w całości tzw. zacierem, czyli półproduktem o łącznej pojemności ponad 400 litrów. Zabezpieczono także kilkanaście litrów gotowego wyrobu.

Zgodnie z ustawą za produkcję nielegalnego alkoholu 54-letniemu mężczyźnie grozi nawet do 1 roku pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe