Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  • 01.03.2021, 19:38
  • Janusz Justyna
Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

 

W intencji Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia w kościele pw. Anny w Krajence została dziś odprawiona msza święta. Następnie przedstawiciele władz, członkowie Krajeńskiego Towarzystwa Historycznego oraz mieszkańcy złożyli wiązanki i zapalili znicze przed obeliskiem „Poległym za wolność, pamięci ofiarom wojen i prześladowań”, znajdującym się przy Krajeńskim Ośrodku Kultury. Powiat Złotowski reprezentowali radni Rady Powiatu Złotowskiego Andrzej Pietrzak, Henryk Trawiński i Jerzy Najder.

W godzinach popołudniowych, składając kwiaty, pamięć "Żołnierzy Wyklętych" uczcili Starosta Złotowski Ryszard Goławski, wicestarosta Małgorzata Sameć i członek Zarządu Powiatu Złotowskiego Wiesław Fidurski.

Patrycja Kajewska

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kocham Cię Polsko
kocham Cię Polsko 01.03.2021, 20:11
Dzięki tym żołnierzom nie jesteśmy częścią Rosji i nie mówimy po rosyjsku.nie dość ,że sowieci zabrali w 1945r. dużą część naszych ziem ze Lwowem-Uczelniami i Centrum nauki polskiej to jeszcze chcieli więcej ziemi polskiej aż po Wisłę.
Aby obronić polskie ziemie utworzyła się organizacja żołnierzy niezłomnych i zacięcie biła się z Sowietami ,broniąc naszych granic i Polskości.za to Sowieci nazwali ich'żołnierze wyklęci' bo nie udało się Ruskom zagarnąć naszych całych ziem.
Straty w ludziach były duże a wojska rosyjskie nawet jeszcze w Bornym Sulinowie stacjonowały do 1989r.aż Lech Wałęsa-Prezydent Polski, wyprowadził je z Polski do Rosji.
dziś Lwów jest zniszczonym miastem i tak by było z całą naszą Ojczyzną.
MATYLDA
MATYLDA 13.03.2021, 23:00
IDZ SIE LECZ BO COS CI SIE W BANIAKU POMIESZALO . COS BITWY CIN SIE POMIESZALY - PEWNIE O CZASACH NAPOLEONSKICH BREDZISZ .
.....
..... 14.03.2021, 12:00
Matylda już się nachlałeś ? a jest dopiero południe.
JUSTYNIAN
JUSTYNIAN 10.03.2021, 21:15
BREDZISZ - ONI NIE MIELI NA TO ZADNEGO WPLYWU A STATUS I PRZYNALEZNOSC POLSKI PO WOJNIE USTALILA JESZCZE W CZASIE WOJNY WIELKA TROJKA .A KTO ZACZ TO POCZYTAJ I SIE DOWIEDZ .DODAM TYLKO , ZE CI ZWANI PRZEKLETYMI TO LUDZIE ODERWANI WTEDY OD REALIOW POWOJENNEJ EUROPY - W WIEKSZOSCI TO MORDOWALI SWOICH RODAKOW , KTORZY MIELI INNE POGLADY NA ZYCIE I CZASAMI NA POLITYKE A WRESZCIE I NAWET PO PROSTU CHCIELI PO SZESCIOLETNIEJ WOJNIE SPOKOJNIE ZYC .
Franek
Franek 01.03.2021, 23:51
Jaki ty jesteś głupi i niedouczony.Nie wiem czy ty o tym wiesz,ale Flatow,Sttein,Posen itd.dostałeś od Rosjan,Przy twojej rusofobi,nieuctwie i głupocie to znowu ci zostanie tylko Księstwo Warszawskie I Galicja.
JULIAN
JULIAN 10.03.2021, 21:20
FRANIU - PISZE SIE ZLOTOW , SZCZECIN , POZNAN - TO POLSKIE FORUM I NAZYWAJ RZECZY PO POLSKU - POZDRAWIAM .
co zaDebil nawet nie umie historii Polski
co zaDebil nawet nie umie historii Polski 02.03.2021, 10:58
Ukraińcu !!! odezwałeś się aby tylko napluć ale to ty jesteś najgłupszą onucą,który dziś byś zabijał jak twoi bracia.Przy piwie ci to powiedzieli?Hamuj chamie w wypowiedziach bo tu nie jest
twoja ziemia ale nasza Polska.
Franek
Franek 02.03.2021, 11:11
Chłopcze,jestem autochtonem od dziada pradziada z tych ziem,Przybłędą to jesteś ty,z tzw.kongresówki,co twoi dziadowie przyjechali furmanką ciągnioną przez krowę,do domów co musieli uciekać ludzie z tych ziem.Dowiedz się dobrze o twojej historii skąd pochodzisz:)
JOLKA
JOLKA 10.03.2021, 21:36
AUTOCHTON TO NIE NIEMIEC ALE POLAK ALE ROBIENIE DZIADA Z TEGO Z KONGRESOWKI NIE PRZYSTOI AUTOCHTONIE BO ICH WOJNY I ZABORCY TAK WYGOLILI , ZE NIC IM NIE POZOSTALO - POCZYTAJ O PIERWSZEJ WOJNIE SWIATOWEJ NA ZIEMIACH POLSKICH , POTEM O WOJNIE POLSKI Z SOWIETAMI ROWNIEZ NA CZESCI ZIEM POLSKICH I POTEM O DRUGIEJ WOJNIE SWIATOWEJ NA ZIEMIACH POLSKICH - SA MATERIALY I OSZACOWANIA - DOWIESZ SIE O OGROMIE ZNISZCZEN NA WSIACH POLSKICH , MIASTACH I MIASTECZKACH - NIE WSPOMINAM O LUDZIACH .DOWIESZ SIE O RABUNKOWEJ DZIALANOSCI WSZYSTKICH OBCYCH ARMII ZAJMUJACYCH ZIEMIE POLSKIE - ROSYJSKIEJ , PRUSKIEJ , AUSTRO-WEGIERSKIEJ , SOWIECKIEJ I HITLEROWSKIEJ .WIESZ , ZE PO TAKIM PRZEJSCIU TYLKO NIEMCOW NIE POZOSTAWALO NIC - WIOSEK , BYDLA , KONI O I WIDZISZ NIEMCY TYM Z KONGRESOWKI ZABRALI KONIE A RUSKIE POTEM KROWY . A ZE Z TYCH ZIEM WYJEZDZALI NIEMCY BO TAK ZARZADZILI ZWYCIEZCY JESZCZE W CZASIE WOJNY . NIE POLACY - BO POLACY POZOSTAWLI -OPUSCILI SWE ZIEMIE - KRESY TEZ PO WOJNIE - TEZ MUSIELI UCIEKAC BO BYLI TAM MORDOWANI , PALENI ITP .. CIESZ SIE WIEC AUTOCHTONIE , ZE POZOSTALES A Z RODAKOW NIE KPIJ .
pisz poprawnie
pisz poprawnie 11.03.2021, 13:53
Autochtoni to PRUSOWIE,zamieszkiwali te tereny od zaborów ale wśród nich byli Polacy i Żydzi.
Polacy,jesteśmy na swoich rdzennych ziemiach.
Polacy,jesteśmy na swoich rdzennych ziemiach. 02.03.2021, 18:32
Mieć autochtona za sąsiada to to samo co covid-19.Złotów to nasze Polskie ziemie odzyskane i my Polacy tu jesteśmy z powrotem na swoich ziemiach. Tu jesteśmy urodzeni w Polsce.Autochtoni są u nas gośćmi bo ich ziemie rdzenne są koło rzeki Niemen.
Po czym poznać wroga Polski i Polaków? ano po tym,że żywią wrogość i nienawiść do Polaków i także żywią nienawiść do żołnierzy niezłomnych,naszych Bohaterów.
Himmler był siepaczem żołnierzy niezłomnych.
A Niemcy z którymi połączyły się Prusy pozostawili "pamiątki po sobie" w Auschwitz.
dw
dw 02.03.2021, 21:09
zmień lekarza czlowiecze i nie pisz takich durnot....

Pozostałe