Spotkanie Pasji w klubie Mieszko

  • 26.02.2021, 10:16
  • iej
Spotkanie Pasji w klubie Mieszko
W Klubie Mieszko SM Piast odbyło się spotkanie podsumowujące rok 2020, zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi z powodu pandemii w okrojonym składzie.

Na wstępie prezes Klubu Artystów, Jolanta Surma, przestawiła sprawozdanie merytoryczne, Alicja Modrak, skarbnik, finansowe, a Elżbieta Wrzeszcz, nasza sekretarz, zebrała wszystkie osiągnięcia i wydarzenia, które będą uwidocznione w kronice.

Następny punktem spotkania było ustalenie planu pracy na rok 2021. Zaplanowane zostały warsztaty, m. in.: palmy wielkanocne, kartki, bukiety wiosenne, dekoracje techniką makramy, zakładki do książki, bukiety jesienne, kartki świąteczne. Uzgodnione zostały także wyjazdy plenerowe do naszych pasjonatów. W tym roku Jubileusz 40-lecia pracy twórczej będzie obchodziła nasza artystka, Jolanta Dolat. Wystawę plenerową wraz z uroczystością zaplanowaliśmy w czerwcu. Na spotkaniu podziwialiśmy przepiękne dekoracje i ozdoby wielkanocne wykonane przez nią.

W imieniu Muzeum Ziemi Złotowskiej zapraszamy na zakupy wielkanocnych ozdób i innych prac, które nasi pasjonaci tam prezentują. Z działalności w 2020 roku: Klub Artystów Pasja to od lat aktywni twórcy i animatorzy w lokalnym środowisku, którzy swoim dorobkiem i pracą twórczą mają na celu kultywowanie tradycji ludowych i regionalnych, integrację międzypokoleniową. Celem Klubu jest przekazywanie pasji, rozwój i kształcenie zainteresowań artystycznych, rozwój i promocja rękodzieła Krajny oraz zapoznanie mieszkańców z lokalnymi artystami i ich twórczością. Do klubu należą 22 osoby. Pasja korzysta z pomieszczeń Klubu Mieszko Spółdzielni Mieszkaniowej Piast w Złotowie, ul. Boh. Westerplatte 14.

Z powodu pandemii nie odbyły się w tym roku wystawy, jedynie warsztaty zgodne z obostrzeniami sanitarnymi. Prowadziliśmy warsztaty: walentynkowe (luty), kartki wielkanocne (marzec), jesienne warsztaty, bukiety z liści (październik), karki świąteczne (listopad) oraz aniołki ze sznurka, makrama (grudzień). Braliśmy udział w konkursach, promując naszą twórczość, Spółdzielnie Mieszkaniową „Piast” i nasz region m. in. w XXVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ”Mieszkam w Beskidach” w Świnnej, w XII Konkursie Rękodzieła Artystycznego „Igłą Malowane”, Biała Podlaska i w innych organizowanych przez domy kultury lub pracownie rękodzieła, zdobywając czołowe miejsca. W konkursach największą aktywnością wykazała się Teresa Kruczyńska. Wakacyjne spotkanie to plener artystyczny u Ani i Władka Ogórek (lipiec). Braliśmy udział w Zielonych Targach, Jarmark Krajeński w Złotowie, a także w Festiwalu Folkloru i Kuchni Krajeńskiej w Lipce.

Za działalność i aktywność twórczą zgłosiliśmy do Nagrody Powiatu pięć osób, ale rozstrzygnięcie nie odbyło się. Zainteresowanych zapraszamy na fanpage Klubu Artystów Pasja, do muzeum oraz do kontaktu z prezes Jolantą Surmą.

Info /Pasja/

iej

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe