Ożywić młyn w Krajence

  • 25.02.2021, 15:21
  • Janusz Justyna
Ożywić młyn w Krajence
Wczorajsze posiedzenie Zarządu Powiatu Złotowskiego było o tyle wyjątkowe, że w drugiej części jego członkowie gościli Andrzeja Gnasia – prezesa Stowarzyszenia Absolwenci Szkół Spożywczych w Krajence 1946-2016, a także Jerzego Krystowczyka – wiceprezesa.

 Podczas spotkania poruszono wiele istotnych kwestii związanych z koncepcją ożywienia kompleksu zabytkowego młyna w Krajence oraz bieżącymi sprawami, które są wynikiem działań zmierzających w tym kierunku.

Przypomnijmy, celem osób sentymentem i wspomnieniami związanych z tą szkołą jest m.in. uruchomienie w wymienionym obiekcie muzeum młynarstwa, a także wznowienie produkcji mąki, oczywiście nie w skali masowej.

Starosta Złotowski Ryszard Goławski od początku był tej koncepcji przychylny. Wczoraj ponownie nazwał ją wartościową i przypomniał, że członkowie Stowarzyszenia mogą liczyć na to, że będzie ich dążenia wspierał. Podkreślić należy tutaj szczególne zaangażowanie radnego Rady Powiatu Złotowskiego Andrzeja Pietrzaka, który od pierwszych chwil brał udział w rozmowach dotyczących inicjatywy Stowarzyszenia, i na którym jego członkowie mogą polegać. Andrzej Gnaś i Jerzy Krystowczyk podziękowali za to, a następnie omówili sprawy, które aktualnie pochłaniają ich uwagę (jak choćby kwestia regulacji rzeki), oraz te, którymi będą chcieli się zająć w najbliższym czasie.

Plany są ambitne. Absolwenci robią wszystko, by konsekwentnie wcielać je w życie, czym dzielą się w sieci. My również będziemy o nich informować.

Starostwo Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe