Pożar w Drożyskach

  • 24.02.2021, 22:37 (aktualizacja 24.02.2021, 22:48)
  • Janusz Justyna
Pożar w Drożyskach
24 lutego 2021 r. po godzinie 13.00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w m. Drożyska Wielkie, gmina Zakrzewo. Na miejsce zadysponowane zostały niezwłocznie zastępy z najbliższej jednostki ochotniczej straży pożarnej w Zakrzewie oraz z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa wraz z grupą operacyjną komendanta powiatowego PSP.

Po dojeździe potwierdzono rozwinięty pożar w jednym z pomieszczeń mieszkalnych bezpośrednio na parterze budynku, lokatorka wraz z dwójką małoletnich dzieci ewakuowała się samodzielnie, wszyscy na szczęście nie odnosząc obrażeń.

Przybyłe zastępy straży pożarnej rozpoczęły działania gaśnicze, które ograniczyły rozwój pożaru i następnie doprowadziły do całkowitego ugaszenia. W wyniku pożaru zniszczeniu wraz z wyposażeniem mieszkalno-użytkowym uległo jedno pomieszczenie, pozostałe na skutek oddziaływania dymów pożarowych i temperatury także nie nadają się do dalszego użytkowania. Doraźnie lokum zastępcze zostało zabezpieczone dla pogorzelców przez najbliższą rodzinę, a pomoc zadeklarowały także lokalne władze samorządowe gminy Zakrzewo i sołectwa Drożyska Wielkie.

W tym miejscu ponawiamy apel, pomimo nadchodzącego okresu wiosennego, prosimy o bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad w zakresie bezpiecznej eksploatacji różnorakich urządzeń grzewczych, zarówno tych opalanych paliwem stałym, gazowym czy innych zasilanych z sieci energetycznej.

 

opracował: kpt. Krzysztof Olczak

 

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe