Podlodowe Mistrzostwa Koła

  • 21.02.2021, 17:54 (aktualizacja 21.02.2021, 19:56)
  • Janusz Justyna
Podlodowe Mistrzostwa Koła Wędkarze walczyli o tytuł Mistrza Podlodowego wędkowania

W niedzielę 21 lutego 2021 r. na zamarzniętej tafli Jeziora Zaleskiego wędkarze z Koła Miejskiego PZW w Złotowie, przy zachowaniu bezpiecznych odległości od siebie oraz zabezpieczeniu wędkujących w sprzęt ratunkowy w postaci lin, kół ratunkowych, przeprowadzili zawody o tytuł tegorocznego Podlodowego Mistrza Koła.

W zawodach wzięło udział 21 zawodników. Nad przebiegiem zawodów czuwał Łukasz Brzuskiewicz.

Dodatnia temperatura, świecące ciepłe słońce były pieszczotą dla łowiących. Była to wymarzona dla tej pory roku - o czym mogliśmy przez poprzednie „zimy” zapomnieć - zimowa pogoda. Zawodnicy zostali poinformowaniu o zasięgu sektora, w którym można wędkować. 

Po sygnale rozpoczęło się wędkowanie spod lodu, które zaplanowano na trzy godziny. Jak mało to czasu wie wędkarz, który poszukuje tego najlepszego miejsca z rybą. Sygnał i zaczęło się gorączkowe szukanie dobrej miejscówki. Niektórym sztuka trafienia na rybną miejscówkę się powiodła i zaczęła się walka z czasem i podglądającymi ich przeciwnikami. Ukrywanie miejsca dobrych brań przed konkurencją nie trwało długo i rozpoczęło się dowiercanie (oczywiście z zachowaniem regulaminowych odległości) w sąsiedztwie. Zawodnicy biegali od jednego otworu do kolejnego, nęcili, padali na kolana. Niektórych prośby zostały wysłuchane. Trafili na ryby i mogli łowić. Do siatek trafiały głównie płocie w wymiarach dekoracyjnych (rybia biżuteria), ale trafiały się i ładne sztuki. Nieliczną zdobycz stanowiły leszczyki. Po sygnale kończącym wędkowanie przeprowadzono ważenie złowionych ryb.

Mistrzem koła w wędkarstwie podlodowym został Grzegorz Małaczek z wynikiem 3520 pkt, dalej w kolejności byli: Paweł Czuba 3195 pkt i Rafał Faryna 2495 pkt. Najlepsi wędkarze otrzymali z rąk Prezesa koła Pawła Kuczyńskiego okazałe puchary. Wręczono także okolicznościową statuetkę za „największą rybę”, która trafiła do Rafała Faryny.

 Do zobaczenia na kolejnych zawodach koła, tym razem nad jedną z naszych pięknych rzek w powiecie złotowskim.

Mistrz na załączonym zdjęciu 

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 21.02.2021, 19:32
Nie to zdjęcie. Nie ten mistrz. Proszę o zmianę.

Pozostałe