Granty na dziedzictwo historyczne i kulturowe

  • 17.02.2021, 09:14 (aktualizacja 17.02.2021, 09:17)
  • Janusz Justyna
Granty na dziedzictwo historyczne i kulturowe

W auli Starostwa Powiatowego w Złotowie odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach projektu grantowego "Inwestujemy w dziedzictwo historyczne i kulturowe Krajny Złotowskiej".

 

Umowy o powierzenie grantu podpisali przedstawiciele trzech organizacji:

 

1. Stowarzyszenie dla Rozwoju Starej Wiśniewki i Okolic "GROMADA", które realizować będzie zadanie pt. "Ocalmy od zapomnienia - album".

Celem zadania jest między innymi zwiększenie liczby osób korzystających z lokalnych zasobów historycznych, przyrodniczych i kulturowych.

Kwota grantu wynosi 11 390,00 zł.

 

2. Stowarzyszenie Miłośników Kultywowania Tradycji Wsi Krajeńskiej, które realizować będzie zadanie pt. "Mini skansen-zagroda krajeńska, czyli jak ocalić od zapomnienia tradycję wsi krajeńskiej".

Celem zadania jest między innymi ocalenie od zapomnienia oraz przekazanie dziedzictwa kulturowego i materialnego regionu młodszym pokoleniom, a także zwiększenie atrakcyjności regionu. 

Kwota grantu wynosi 24 942,00 zł. 

 

3. Stowarzyszenie COOLturalna Tarnówka, które realizować będzie zadanie pt. "Spektakl na krajeńskim weselu".

Celem zadania jest między innymi wzbogacenie oferty kulturalnej Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury w Tarnówce oraz zwiększenie dostępności wykorzystywania obiektu GBPiOK. 

Kwota grantu wynosi 17 981,00 zł. 

 

W wydarzeniu udział wzięli Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Krajna Złotowska - Przemysław Kurdzieko, Skarbnik Zarządu LGD - Grzegorz Piękoś, Członek Zarządu LGD - Jacek Mościcki oraz Dyrektor biura LGD - Marek Romaniec. 

 

Wszystkim organizacjom dziękujemy za zaangażowanie w rozwój obszaru Krajny Złotowskiej i życzymy mnóstwa satysfakcji z realizacji zadań.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
teraz realizacja umów
teraz realizacja umów 17.02.2021, 10:46
Brawo dla Pana Prezesa zarządu Krajny,dr Przemysława Kurdzieko, który pnie się w górę,może na Starostę?.
Te granty kto sfinansuje ? powiat złotowski? Bo moim zdaniem powinno Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Prezesem P.Glińskim na czele.
Po 7 latach panowaniaPiS bardzo niewiele powiat złotowski otrzymał od P.Glińskiego (on głównie na holokaust,muzea dla żydów) a o nas nigdy nie pamiętał.

Pozostałe