76. rocznica powrotu do Macierzy

  • 29.01.2021, 16:37
  • iej
76. rocznica powrotu do Macierzy
31 stycznia 2021 roku obchodzimy 76. Rocznicę Powrotu Złotowa do Macierzy.

31 stycznia 1945 roku przednia straż I Armii Wojska Polskiego wkroczyła do powiatu złotowskiego. Wojsko polskie posuwało się dwoma kolumnami – z Sępólna na Radawnicę i z Więcborka na Złotów. 11 Pułk Piechoty IV Dywizji I Armii WP zdobył miasto i od tej chwili Złotów, po 173 latach niewoli, wrócił do Macierzy. 

Burmistrz Miasta Złotowa, przedstawiciele Rady Miejskiej w Złotowie, jednostek kultury oraz oświaty złożyli wieńce na cmentarzu wojskowym przy ul. Staszica w Złotowie w dniu 29 stycznia 2021 roku o godz. 11:30.

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie mamy możliwości wspólnie uczcić rocznicy tego wydarzenia, jednak serdecznie zachęcamy do indywidualnego upamiętnienia tegorocznej rocznicy poprzez złożenie wieńców na cmentarzu wojskowym przy ul. Staszica w Złotowie.

Zródło: https://muzeum-zlotow.pl/?event=70-rocznica-powrotu-ziemi-zlotowskiej-do-macierzy

UM Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe