Wzorowa postawa miłośnika historii

  • 29.01.2021, 15:34
  • iej
Wzorowa postawa miłośnika historii
Dzisiaj Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Kamila Krzanik-Dworanowska spotkali się ze znalazcą wyjątkowego eksponatu (miecza średniowiecznego z Ptuszy) Panem Tomaszem Zbylut, aby wręczyć mu podziękowania za wzorową postawę.

 

Nabytek został przekazany do Muzeum Ziemi Złotowskiej dnia 20 listopada 2020 roku. Żelazny miecz średniowieczny odnaleziony w Ptuszy, został poddany konserwacji w pracowni dr S. Bednarza w Koszalinie, po czym wrócił do nas 3 grudnia 2020 r. jeszcze wspanialszy! Od tego momentu znajduje się na wystawie stałej - ekspozycji archeologicznej.

SprawdźHistoria eksponatu zaprezentowana w Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Źródło: https://muzeum-zlotow.pl/miecz-sredniowieczny-z-ptuszy/ https://www.facebook.com/muzeumzlotow/posts/2578689889043145

UM Złotów

 

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe