Ścinka drzew w Zwierzyńcu

  • 10.01.2021, 10:16
  • iej
Ścinka drzew w Zwierzyńcu
Na terenie Zwierzyńca będą prowadzone prace związane ze ścinką drzew 🌳

 

Od poniedziałku 11 stycznia na terenie parku Zwierzyniec w Złotowie będą prowadzone prace związane ze ścinką drzew. Z uwagi na konieczność zachowania bezpieczeństwa będzie obowiązywał zakaz wstępu do niektórych fragmentów lasu. Zakończenie prac planowane jest na koniec lutego.

Uwagę większości osób odwiedzających Zwierzyniec od dłuższego czasu przykuwały drzewa z charakterystyczną pomarańczową „kreską”. Podczas oględzin leśników zostały wyznaczone do wycięcia drzewa niebezpieczne i zagrażające (szczególnie w sąsiedztwie ścieżek), osłabione i zaatakowane przez patogeny oraz te, które ograniczają wzrost i rozwój sąsiednich drzew.

Okres zimy to dobry czas do prowadzenia cięć w lasach liściastych. Dzięki wybranemu terminowi prace będą prowadzone poza okresem lęgowym ptaków.

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o rozważne korzystanie ze ścieżek i stosowanie się do tymczasowych zakazów wstępu. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w naszym ulubionym kompleksie leśnym, który jest tak chętnie odwiedzany przez Złotowian.

Dziękujemy za wyrozumiałość

Nadleśnictwo Złotów, foto: B. Sijka

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe