Apel strażaków

  • 30.12.2020, 18:13 (aktualizacja 30.12.2020, 18:33)
  • Janusz Justyna
Apel strażaków
Corocznie czas świąteczno-noworoczny to, niestety, także okres, gdzie strażackie jednostki zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych podejmują szereg interwencji, będących m.in. często konsekwencją braku rozwagi, rozsądku i bieżącego przestrzegania ogólnych przepisów bezpieczeństwa.

 

29 grudnia 2020r. strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa, interweniowali w m. Pieczynek, gdzie na jednej z posesji do betonowego odstojnika w części wypełnionego wodą wpadły dwa psy. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się skutecznie ewakuować jedno zwierzę, niestety drugi pies zginął. Potencjalną przyczyną zdarzenia mogło być m.in. niepełne zabezpieczenia budowli jak również używanie różnego rodzaju materiałów pirotechnicznych, które w szczególności wśród zwierząt domowych wywołują teraz niesamowity stres i panikę.

W dniach 28-29 grudnia 2020 r. ponownie odnotowano kolejne trzy pożary sadzy w przewodach kominowych budynków mieszkalnych. Tym razem wspólnie ze strażakami z JRG Złotów interweniowali druhowie z OSP Jastrowie, OSP Lipka, OSP Łąkie i OSP Zakrzewo.

30 grudnia 2020 r. w godzinach porannych doszło do dwóch kolizji z udziałem samochodów osobowych na drogach wojewódzkich w m. Górzna i m. Płosków. Działania ratownicze prowadzili wspólnie z zastępami KP PSP Złotów druhowie z OSP Jastrowie, OSP Radawnica i OSP Zakrzewo.

Apelujemy o nie lekceważenie zagrożeń pożarowych, bezpieczną eksploatację urządzeń grzewczych i przewodów kominowych, przestrzeganie obowiązujących przepisów w zakresie używania różnego rodzaju materiałów pirotechnicznych a także w zakresie bezpiecznej eksploatacji pojazdów w ramach ruchu drogowego.

Opracował: kpt. Krzysztof Olczak

Janusz Justyna

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe