Piękny jubileusz

  • 23.12.2020, 18:31
  • Janusz Justyna
Piękny jubileusz
22 grudnia 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce odbyła się jakże miła i wzruszająca uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Podczas uroczystości wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom małżeńskim, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Uroczystość rozpoczął Inspektor Urzędu Stanu Cywilnego Wojciech Ogrodnik, a dekoracji dostojnych Jubilatów w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonali Pan Wójt Gminy Tarnówka Jacek Mościcki, Przewodniczący Rady Gminy Marcin Nowosielski oraz Proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Ksiądz Jerzy Knap. Niestety, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim Jubilatom na uczestnictwo w uroczystości. Pary małżeńskie odwiedził wójt w późniejszym czasie, wręczając im także medale i upominki. Medalami odznaczeni zostali Państwo: Zofia i Kazimierz Cybulscy z Tarnówki, Danuta i Bogdan Małeccy z Sokolna, Krystyna i Józef Nowakowie z Bartoszkowa, Zofia i Kazimierz Witkowscy z Tarnówki.

Wszystkim parom składamy ogromne gratulacje. Życzymy Szanownym Jubilatom kolejnych lat pełnych szczęścia i radości, dużo zdrowia i miłości na kolejne lata!

UG Tarnówka

Janusz Justyna

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe