Sesja przerwana

  • 16.12.2020, 23:56 (aktualizacja 17.12.2020, 11:09)
  • iej
Sesja przerwana Jeśli ktoś liczył na kompromis w sprawie budżetu, to mocno się przeliczył...
Grudniowa sesja Rady Miejskiej Złotowa - przerwana. Brak kompromisu w sprawie budżetu, radni trzymają się swojej koncepcji...

Kompromis budżetowy został odrzucony, z kolei radni oczekiwali pomocy ze strony skarbnik Jadwigi Skórcz w prawidłowym stworzeniu swojej uchwały budżetowej. Burmistrz był nieobecny na sesji ze względu na chorobę, a od jego decyzji pomoc radnym w tworzeniu budżetu uzależniła pani skarbnik. Z tego m.in. powodu wniosek o przerwanie sesji złożył radny Stanisław Wełniak, oto jego treść: "Wobec nieprzygotowania przez burmistrza miasta dokumentów w sprawie zmian w projektach Wieloletniej Prognozy Finansowej i budżetu na rok 2021 zgłoszonych i przyjętych przez komisje rady, a tym samym niewypełnienie uchwały Rady Miejskiej (...) z sierpnia 2020, w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Miasto Złotów, Rada Miejska postanawia przerwać obrady sesji i zobowiązać przewodniczącego rady do ustalenia wznowienia posiedzenia najpóźniej do 30 grudnia 2020 roku, po uzyskaniu odpowiednich materiałów od burmistrza miasta. Poprawione materiały muszą spełniać wymogi cytowanego wcześniej przepisu uchwały." 

Generalnie chodzi o to, że burmistrz chciałby realizować budżet według swojej koncepcji z uwzględnieniem projektów radnych, nie dając obiecanej wcześniej dotacji w kwocie 5 mln zł do Miejskiego Zakład Wodociągów i Kanalizacji, uważając, co wynikało ze słów pani skarbnik, że zakład jest w dobrej kondycji, o czym świadczą między innymi wysokie zarobki w tej firmie (podano, że średnio nieco ponad 7 tys. zł brutto).  Z kolei radni chcą wesprzeć MZWiK wspomnianą kwotą 5 mln zł, ewentualnie pomniejszając tę dotację o 1 mln złotych po przekazaniu obiecanego wsparcia ze strony rządu, realizując swoją koncepcję budżetu cięciami budżetowych wydatków i wykreśleniem niektórych projektów inwestycyjnych burmistrza.

Gwoli uzupełnienia: przed głosowaniem wniosku radnego Wełniaka wiceburmistrz Małgorzata Chołodowska poprosiła, żeby zapisać do protokołu, iż: Jestem zobowiązania powiedzieć, że to nie jest tak, że burmistrz nie przygotował odpowiedzi zgodnie z par. 6, pkt. 2, ponieważ wyjaśnienie w tej sprawie Państwu przedstawił i to wyjaśnienie przed chwilą przeczytałam. Powtórzę jeszcze raz, to co mówiłam w trakcie dyskusji, że żeby burmistrz mógł za pośrednictwem pani skarbnik przygotować materiały, to konieczny jest z Państwa strony doprecyzowanie wniosku. Mam tu taj opinię prawnika, że Państwa wnioski do budżetu musiały być doprecyzowane do wskazania do paragrafu. 

Uwaga, całą sesję można obejrzeć na youtube: Transmisja z sesji Rady Miejskiej w Złotowie z dnia 16.12.2020 r. - YouTube

Czekamy na termin wznowienia obrad sesji...

iej

W galerii zestawienie propozycji burmistrza i radnych; radni po ewentualnym odjęciu 1 mln złotych z dotacji dla MZWiK dołożą m.in. remont instalacji c.o. w Przedszkolu nr 2 i przyłącza c.o. do budynków komunalnych.

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZENOBIA
ZENOBIA 26.12.2020, 22:56
SAME KPY TU GLOS ZABIERAJA A JEDEN GLUPSZY OD DRUGIEGO . POZWOLCIE CZYNIC DOBRO MADRZEJSZYM I NIE OBRAZAJCIE LUDZI .
Echo
Echo 26.12.2020, 17:30
Dlaczego najwięksi "Mędrcy" Złotowa: Wełniak i Leszczyński tak nienawidzą Burmistrza Pulita, że chcą go zniszczyć? Gdy rządził Wełniak, to nikogo nie słuchał i robił co chciał. Teraz omotał swoją grupę radnych i dalej chce rządzić.

O co chodzi?
O co chodzi? 20.12.2020, 20:28
Radni zabrali ludziom 500 tys. zł na budżet obywatelski, a teraz chcą wlać 5 mln zł bez sensu do wodociągów. Jest tyle innych potrzebnych rzeczy w mieście!
to nie radni
to nie radni 25.12.2020, 12:49
Ten budzet obywatelski to był niewypał,rozmieniane na drobne.dzieci pisały o głupotki...
Bud
Bud 26.12.2020, 13:03
Przekazanie 5 mln wodociągom, gdy nie jest to potrzebne to skandal. Tego nawet dzieci by nie wymyśliły
Adres
Adres 18.12.2020, 16:30
Ale fachowiec z Wełniaka. 3p lat był bumistrzem i nie potrafi złożyć budżetu. Fachowiec? Na miejscu Pulita olałbym całą zgraję radnych zadymiarzy. Niech pracują.
Polak
Polak 17.12.2020, 17:10
Może gdyby Pani Wiceburmistrz spróbowała wyrażać swoje myśli w języku choć trochę stylistycznie, gramatycznie i semantycznie zbliżonym do polskiego, radni nie mieliby problemu ze zrozumieniem o co chodzi, bo na przykład zdanie: " ... Państwa wnioski do budżetu musiały być doprecyzowane do wskazania do paragrafu" moim skromnym zdaniem cech poprawnej polszczyzny raczej nie posiada. Skoro jesteśmy i czujemy się Polakami, mówmy i piszmy po polsku, łatwiej i przyjemniej będzie nam się wtedy żyło. Zdrowych i Wesołych Świąt Państwu życzę :)
oto dlaczego
oto dlaczego 18.12.2020, 13:26
ONA nie powinna być zastępcą.Jest bierna.(wodnik)A ta dotacja do wodociągów to pewnie dlatego,że jej mąż,czy ktoś z rodziny jej,tam pracuje.na burmistrza powinien być ktoś,ze znaku Strzelca,jak Piłsudski.
nikt z rodziny
nikt z rodziny 18.12.2020, 14:59
tyle tylko, że ona nie chce dać dotacji wodociągom. burmistrz chce, żeby te 5 mln poszło na inwestycje - to naprawdę takie proste!
yyy
yyy 17.12.2020, 17:13
no rzeczywiście, kompletnie nie wiadomo, o co chodzi, biedni radni, jak żyć...
Zyx
Zyx 17.12.2020, 08:26
Biuro to napewno zarabia po 7tys.brutto, albo lepiej,ale fizyczny tyle nie ma.
abc
abc 17.12.2020, 11:50
7k brutto za pracę w biurze to nie jest "głodowa pensja", do której trzeba dopłacać z pieniędzy, które mogą (i powinny) iść na inwestycje w mieście.
xyz
xyz 17.12.2020, 07:56
Gdybym był radnym bez szkoły i miał problemy z czytaniem (o rozumieniu nie wspomnę), to słuchałbym mądrzejszych od siebie. Jak się słucha "wodza", to potem RIO miażdży budżet i jest wstyd, co najmniej na całe województwo. Jak się nie ma pojęcia, za czym się głosuje, to potem się "ratuje ścieżkę rowerową przed wybudowaniem". Aaa, i telebim na cmentarzu - pamiętamy!
Wiechu
Wiechu 20.12.2020, 17:50
Akurat w czasie covidu ten telebim to mógł być strzał w dziesiątkę, może jednak warto to zainstalować?
Oburzony
Oburzony 17.12.2020, 07:16
Dla spółki, która ma się świetnie, 5 mln. Na dofinansowanie wymiany pieców nic. Ogrzewanie w przedszkolu niepotrzebne, za to droga do domu pana przewodniczącego niezbędna. Amfiteatr niech się zawali, ale chodniczki na osiedlu radnego muszą być... Żenada!!! A radnemu Wełniakowi nadal się wydaje, że tu rządzi, nadburmistrz się znalazł... Chaos i pokrzywdzenie mieszkańców, o to tu chodzi. Może referendum w sprawie odwołania tych przyjemniaczków?

Pozostałe