Pieniądze na sport

  • 12.12.2020, 15:18
  • iej
Pieniądze na sport
Organizacje pozarządowe, planujące w 2021 r. realizację projektów, związanych z organizacją imprez sportowych i rekreacyjnych oraz poprawą i rozwojem infrastruktury sportowej, na terenie województwa wielkopolskiego mają do dyspozycji 1,2 mln złotych. Zarząd Województwa Wielkopolskiego właśnie ogłosił dla nich konkursy ofert.

 

– Wielkopolska kojarzona jest z organizowanymi tu każdego roku imprezami sportowymi, o zasięgu międzynarodowym. Samorząd Województwa Wielkopolskiego w systemowy sposób wspiera wydarzenia sportowe. Jestem przekonany, że przeznaczone w otwartych konkursach ofert środki finansowe pomogą w zorganizowaniu wielu ciekawych imprez, dających szansę sportowcom na zdobycie tytułów, a publiczności na poznanie uroków Wielkopolski – mówi Marszałek Marek Woźniak

W konkursie mogą wziąć udział organizacje, które planują:

1. Organizację na terenie województwa wielkopolskiego imprez lub jednolitych tematycznie cykli imprez:
a) sportowych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej
(sport wyczynowy),
b) sportowych i rekreacyjnych opartych na współzawodnictwie o zasięgu minimum ponadlokalnym, subregionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim
i międzynarodowym (sport powszechny).
Na organizację tych zadań przeznaczonych zostało 600 tys. zł., a ramach jednej oferty wnioskować można o dotację w wysokości maksymalnie 30 tys. zł.

2. Poprawa i rozwój infrastruktury sportowej na terenie województwa wielkopolskiego
a) dotyczy wyłącznie projektów z zakresu rozwoju i poprawy infrastruktury sportowej polegających na remoncie istniejących obiektów lub urządzeń sportowych wykorzystywanych przez organizacje pozarządowe,
b) nie obejmuje projektów modernizacyjnych oraz inwestycyjnych oraz polegających na doposażeniu infrastruktury sportowej poprzez zakup sprzętu sportowego.
Z kolei na powyższe działania przeznaczonych zostało 500 tys. zł., natomiast w ramach jednej oferty wnioskować można o dotację w wysokości maksymalnie 50 tys. zł.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że do osiągnięcia mistrzostwa w sporcie potrzebne są odpowiednie warunki treningowe. Dlatego Samorząd Województwa Wielkopolskiego, jako jeden z nielicznych samorządów, przykłada znaczną uwagę do rozwoju bazy, służącej szkoleniu i współzawodnictwu, wykorzystywanej przez kluby i stowarzyszenia sportowe. Liczymy, że nasze wsparcie pomoże w budowę solidnych fundamentów do wychowania przyszłych mistrzów sportu – mówi Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.


Zgłaszane projekty realizowane muszą być w okresie od 01 kwietnia 2021 do 31 grudnia 2021 i nie mogą zakładać osiągnięcia dochodu.

Nabór ofert prowadzony jest do dnia 08.01.2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące obu konkursów, opis zasad i niezbędnych formalności zawarto w ogłoszeniach opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (www.bip.umww.pl ) w dziale poświęconym otwartym konkursom ofert (dział: „Kultura fizyczna i turystyka”):
https://bip.umww.pl/292---489---k_85---k_80---ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-1-108070325  
https://bip.umww.pl/292---489---k_85---k_80---ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-1-108071236 

 

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe