Szpital - 6 mln złotych!

  • 08.12.2020, 21:57 (aktualizacja 09.12.2020, 07:05)
  • Janusz Justyna
Szpital - 6 mln złotych!
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - kto dostanie wsparcie w powiecie złotowskim?

794 267 259,59 zł  dla woj. wielkopolskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym 267 489 775, 59 zł w ramach części wnioskowej. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych. Zobacz, kogo trafią rządowe pieniądze w powicie złotowskim:

Powiat złotowski:

Inwestycja-rozbudowa, modernizacja i doposażenie Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego w Złotowie - 6 mln zł:

• Utworzenie Ambulatorium COVID-19

• Zakup sterylizatorów i wyposażenia Centralnej sterylizacji

• Przebudowa, modernizacja zasilania trafostacji, wymiana agregatów

• Wymiana trzech kotłów gazowych i układu technologicznego kotłowni

• Modernizacja pracowni endoskopowej i sprzętu medycznego

• Prace inwestycyjne (rozbudowa) Centrum Zdrowia Psychicznego, Zakł. Opiekuńczo-Leczniczego i Oddz. Med. Paliatywnej

 

Miasto Złotów:

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Złotowie w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Złotów” - 1 mln zł

Zadanie obejmuje: prace rozbiórkowe części istniejących obiektów, prace budowlane związane z modernizacją obiektów i budową nowych obiektów, wymianę/dostawę urządzeń technologicznych, dostawę urządzeń specjalistycznych

Jastrowie:

Inwestycja polega na termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego w Sypniewie przy ul. Mickiewicza gm. Jastrowie - 472 tys. zł:

W ramach prac zaplanowano: wymianę pokrycia, wymianę instalacji odgromowej, wymianę systemu odwodnienia, wymianę obróbek blacharskich, remont schodów wewnętrznych, ocieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie zadaszenia nad wejściem do budynku, wymianę instalacji c.o., wykonanie instalacji gazowej zasilanej z projektowanego zbiornika na gaz płynny LPG, wymiana źródła ciepła na kocioł gazowy kondensacyjny, budowę kominów, montaż zbiornika na gaz.

Lipka:

Przedmiotem inwestycji jest budowa kanalizacji sanitarnej i rozdzielczej sieci wodociągowej w miejscowości Łąkie-Kiełpin - 1 300 tys. zł 

Podłączenie nieruchomości w Kiełpinie i Łąkie Wybudowanie do zbiorczej kanalizacji sanitarnej z podłączeniem do międzygminnej oczyszczalni ścieków w Debrznie Wsi poprzez przepompownię ścieków w Łąkie, a co za tym idzie likwidacja szczelnych bezodpływowych zbiorników na ścieki. Międzygminna oczyszczalnia ścieków obsługuje dwie gminy – gminę Lipka i gminę Debrzno zlokalizowana w powiecie człuchowskim, województwie pomorskim. Budowa rozdzielczej sieci wodociągowej pozwoli na wyłączenie istniejącej przestarzałej hydroforni w Kiełpinie oraz wpłynie na poprawę jakości dostarczanej wody pod względem ciśnienia i składu.

Tarnówka:

Przedmiotem inwestycji jest budowa sieci wodociągowej w miejscowości Ptusza - 688 701 zł

Wodociąg będzie wykonany z rur o średnicy fi 110 i 90 o długości około 3543 m. Sieć będzie dostarczała wodę do 29 nieruchomości.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe