Muzeum zaprasza - online!

  • 06.12.2020, 10:44
  • iej
Muzeum zaprasza - online!
Muzeum Ziemi Złotowskiej, mimo zamknięcia dla zwiedzających, nie zamierza tracić kontaktu ze swoimi odbiorcami. Aby zaangażować mieszkańców i wykorzystać czas zbliżających się świąt do interakcji, muzeum proponuje działania z wykorzystaniem sieci internetowej.

Aby przywołać ducha dawnych świąt, tych białych i rodzinnych, zapraszamy do udziału w konkursie, którego tematem jest "Zima z domowego albumu". W konkursie może uczestniczyć każdy, kto zgłosi stare zdjęcie, przedstawiające temat świąteczno-zimowy. Aby wystartować w rozgrywce wystarczy otworzyć album ze zdjęciami, znaleźć zimową fotografię, opisać ją i dostarczyć kopię w wersji cyfrowej w terminie do 20 grudnia 2020 r. pod adres mailowy muzeum. Warto pokazać jak wyglądało ubieranie choinki, wigilijny stół, Gwiazdor czy zabawy na śniegu. Konkursem chcemy zachęcić do wyruszenia tropem rodzinnych wspomnień; do przyjrzenia się pamiątkom oraz poszukiwań w domowych albumach. „Zima z domowego albumu” to świąteczny projekt, który ma na celu dotarcie do bardzo cennych, wartościowych i nierozpoznanych materiałów archiwalnych, czyli źródeł historycznych przechowywanych w rodzinnych, prywatnych szufladach.

Nową wystawę czasową „Przesyłam życzenia… Świąteczne pocztówki ze zbiorów Krzysztofa Drąga” będzie można oglądać on-line od 6 grudnia 2020 r. do 02.02.2021 r. na stronie www.muzeum-zlotow.pl i profilu www.facebook.com/muzeumzlotow. Na wirtualnej ekspozycji prezentowane będą kartki świąteczne z przełomu XX/XXI wieku, znaczki pocztowe, datowniki okolicznościowe i karty telefoniczne ze zbiorów prywatnych Pana Krzysztofa Drąga.

Przedstawionych zostanie ponad 100 pięknych kartoników, które przeniosą Państwa w świat wspomnień. „Przesyłam świąteczne życzenia… Świąteczne pocztówki ze zbiorów Krzysztofa Drąga” to ważna i ciekawa wystawa, szczególnie w czasach, gdy tradycja wysyłania życzeń na kartkach świątecznych odchodzi do lamusa, a zastępują je nowoczesne środki komunikacji. Okazuje się, że życzenia pisane odręcznie na kartach świątecznych, mają swój niepowtarzalny urok i czar.

Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać kontakt z klientami muzeum. Już w przyszłym tygodniu dostępna będzie w sprzedaży

monografia miasta Złotowa opracowana przez prof. Joachima Zdrenkę z okazji 650-lecia! Posiadamy również szeroką ofertę pamiątek lokalnych i produktów świątecznych. Zamówienia ze sklepiku muzealnego będą realizowane za pomocą naszej strony internetowej

https://muzeum-zlotow.pl/sklep/

iej

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe