Agresor zatrzymany

  • 03.12.2020, 20:57
  • Janusz Justyna
Agresor zatrzymany
Złotowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna bez powodu zaatakował przypadkowego przechodnia. 41-letni pokrzywdzony trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek policji i prokuratury mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednostce penitencjarnej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

W dniu 30 listopada br. patrol złotowskiej prewencji został skierowany przez oficera dyżurnego na pilną interwencję dotyczącą napaści na mężczyznę na jednej z ulic Złotowa. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali tam 41-letniego mężczyznę słaniającego się na nogach, który mocno krwawił. Jaku ustalili mundurowi mieszkaniec powiatu pilskiego idąc ulicą Norwida bez powodu został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca kilkukrotnie uderzył 41-latka w głowę i oddalił się w nieznanym kierunku.

Mieszkaniec powiatu pilskiego zdołał zawiadomić policję i zespół pogotowia. Po udzieleniu 41-latkowi pomocy przedmedycznej i przekazaniu go zespołowi pogotowia mężczyzna karetką został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Złotowie z poważnymi obrażeniami głowy.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania agresora na terenie miasta. Podczas patrolu w okolicy jednego z supermarketów zauważyli mężczyznę, który swoim ubiorem odpowiadał rysopisowi, który przekazał policjantom pokrzywdzony 41-latek. Funkcjonariusze błyskawicznie zatrzymali sprawcę napaści, którym okazał się być 30-letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, następnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego przedstawili mu zarzut uszkodzenia ciała.

W trakcie przesłuchania mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Jak się okazało nie był to pierwszy konflikt z prawem mieszkańca Piły był już bowiem notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbył karę pozbawienia wolności.

W dniu 2 grudnia br. Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. 30-latkowi grozi nawet do 5 lat więzienia.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z K
Z K 04.12.2020, 10:38
Ale z niego ziółko.Może bezdomny i szuka schronienia na zimę.
Janek
Janek 04.12.2020, 05:55
Cyt. "Jaku ustalili mundurowi mieszkaniec powiatu pilskiego idąc ulicą Norwida bez powodu został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę."
i dalej
"Funkcjonariusze błyskawicznie zatrzymali sprawcę napaści, którym okazał się być 30-letni mieszkaniec Piły."

Hm, mieszkaniec Piły zaatakował mieszkańca Piły na ul. Norwida w Złotowie... znali się?

Pozostałe