Nastoletnie promile

  • 01.12.2020, 07:31 (aktualizacja 01.12.2020, 07:33)
  • Janusz Justyna
Nastoletnie promile

Dzięki interwencji złotowskich policjantów ruchu drogowego być może nie doszło do tragedii. Policjanci w miejscowości Górzna zatrzymali pijanego 17-latka kierującego samochodem marki Renault, z którym podróżowały dwie pasażerki, dodatkowo kierowca auta nie miał uprawnień do kierowania.

Policyjni z Wydziału Ruchu Drogowego kilkanaście minut po godzinie jedenastej w nocy 28 listopada br. zauważyli w miejscowości Górzna kierowcę osobowego renault, który na widok policyjnego radiowozu gwałtownie skręcił w boczną drogę. Policjanci natychmiast pojechali za nim i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej, podczas której okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 17-latek nie posiadający uprawnień do kierowania. Podczas rozmowy z nastolatkiem policjanci wyczuli, także wyraźną woń alkoholu. Podejrzenia mundurowych co do jego trzeźwości wyjaśniło badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że 17-latek w chwili kontroli miał blisko promil alkoholu w organizmie.

 

Z młodym mężczyzną podróżowały dwie pasażerki, które miały świadomość, że samochodem kieruje pijany kierowca w ten sposób godziły się na powodowanie zagrożenia dla siebie i innych. Nieodpowiedzialność to chyba zbyt delikatne określenie aby opisać ich zachowanie.

 

Teraz policjanci wyjaśnią szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

 

17-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie posiadając ponadto wymaganych uprawnień. Grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz kierowania pojazdami przez co najmniej trzy lata. Będzie też musiał zapłacić 5 tysięcy zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe