Lekcja online z policjantami

  • 25.11.2020, 17:00
  • iej
Lekcja online z policjantami
Złotowscy policjanci kontynuują spotkania z młodzieżą tym razem jednak za pomocą internetu. Taki sposób prowadzenia zajęć związany jest z obecnie panującą sytuacją w Polsce i na świecie dotkniętymi pandemią koronawirusa. Podczas zajęć online z młodzieżą, stróże prawa rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.

Złotowscy policjanci w czasie pandemii postanowili zorganizować dla uczniów nietypowe zajęcia online. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4 - 8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotowie oraz policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną aspirant sztabowy Alicja Fidler i młodszy aspirant Damian Pachuc.

Młodzież uczestniczyła w prelekcji siedząc w swoich domach, a policjanci byli dla nich widoczni na ekranach komputerów. Taka forma edukacji była miłym zaskoczeniem dla uczniów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez mundurowych i miały też do nich wiele pytań. Uczniowie pozbawieni możliwości uczęszczania do szkół, kontaktu z rówieśnikami coraz bardziej zagłębiają się w internetową sieć. Dlatego tak ważne jest prowadzenie profilaktyki ukierunkowanej na bezpieczeństwo małoletnich w Internecie.

W trakcie prelekcji poruszono tematykę bycia sprawcą i ofiarą przestępstw internetowych oraz nowych zagrożeń związanych z jego użytkowaniem. Cyberprzemoc staje się bowiem coraz powszechniejsza. Grupą szczególnie narażoną na bycie ofiarą oraz sprawcą przestępstw przy użyciu elektronicznych środków komunikacji są młodzi ludzie. Dlatego tak ważne jest uświadamianie im, że poza korzyściami jakie one dają, kryją się w nich również zagrożenia, wynikające z niewłaściwego ich wykorzystania.

W trakcie spotkania policjanci informowali młodzież o konsekwencjach prawnych z tytułu popełnienia czynu karalnego oraz zachowań mogących świadczyć o demoralizacji. Podczas zajęć policjanci szeroko omawiali wybrane artykuły z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich i zachęcali uczniów do korzystania z Internetu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.

Jeśli inne placówki oświatowe powiatu złotowskiego zainteresowane byłby takim spotkaniem zapraszamy do kontaktu z policjantami Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii  pod nr tel. 47 77 43 238.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MO
MO 26.11.2020, 00:53
niesfornych lali online pałkami teleskopowymi?
Rodzic
Rodzic 25.11.2020, 17:50
Niestety moje dziecko poinformowało mnie, że podczas tych zajęć kompletnie nic nie słyszało. Były problemy na złączach.

Pozostałe