Nowy sprzęt strażaków

  • 24.11.2020, 20:35
  • Janusz Justyna
Nowy sprzęt strażaków

Zakup kompresatora do pompowania butli

6 listopada 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie dokonano odbioru kompresora, który zapewni możliwość pompowania butli powietrznych, wykorzystywanych do zabezpieczenia ratowników podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Zakup kompresora jest wynikiem realizacji przedsięwzięcia sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (www.wfosgw.poznan.pl), środków Fundacji Bezpieczny Powiat w Złotowie oraz Powiatu Złotowskiego. Wartość zadania opiewa na kwotę 48.818,00 zł, z czego 71,63% pochodzi ze środków WFOŚiGW w Poznaniu. Kompresor do pompowania butli będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu złotowskiego.
 

Zakup namiotu pneumatycznego

17 listopada 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie dokonano odbioru namiotu pneumatycznego, który będzie wykorzystywany do prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczo – gaśniczych, związanych z usuwaniem skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii, również jako zabezpieczenie medyczne w przypadku większej ilości osób poszkodowanych. Namiot będzie stanowił doskonałe miejsce dla osób ewakuowanych, gdzie będą mogły się schronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zakup namiotu pneumatycznego jest wynikiem realizacji przedsięwzięcia sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (www.wfosgw.poznan.pl) oraz środków Fundacji Bezpieczny Powiat w Złotowie. Wartość zadania opiewa na kwotę 33.984,90 zł, z czego 91,81% pochodzi ze środków WFOŚiGW w Poznaniu. Zakup namiotu pneumatycznego przyczyni się do poprawienia efektywności i skuteczności prowadzonych działań w zakresie ochrony środowiska przez skrócenie czasu likwidacji zdarzeń.
 

Opracowała: Aleksandra Kapustyńska

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe