Poszukiwany, zatrzymany

  • 23.11.2020, 11:12
  • Janusz Justyna
Poszukiwany, zatrzymany
Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego u którego znaleźli narkotyki. Ponadto zatrzymany mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Miastku do odbycia kary pozbawienia wolności. 28-latkowi za posiadanie środków odurzających dodatkowo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności

 

W ograniczanie przestępczości narkotykowej zaangażowani są zarówno policjanci służby kryminalnej jak i prewencji. Realizacje poszczególnych spraw narkotykowych, wynikają z uzyskanych przez policjantów informacji lub są efektem kontroli osobistych, w czasie których funkcjonariusze znajdują zabronione substancje.

W piątkowy wieczór 20 listopada br. czujnością wykazali się policjanci złotowskiej „patrolówki”. Podczas kontroli rejonu plaży miejskiej w Złotowie policjanci zwrócili uwagę na młodego mężczyznę. Postanowili więc sprawdzić co 28-latek po zmroku robi nad wodą. Kiedy policjanci podeszli do mężczyzny już z odległości wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Podczas kontroli kieszeni spodni mężczyzny znaleźli zawiniątko folii aluminiowej z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz woreczek foliowy z białym proszkiem. Wstępne badanie obu znalezionych substancji narkotestem potwierdziło podejrzenia policjantów, że znaleziony susz roślinny to marihuana, a biały proszek to amfetamina. Mieszkaniec powiatu bytowskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych, okazało się, że 28-latek jest osobą poszukiwaną listem gończym za popełnione wcześniej przestępstwa przeciwko mieniu i powinien odbywać karę pozbawienia wolności.

Policjanci przewieźli 28-latka do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie i umieścili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W sobotę śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu bytowskiego zarzut posiadania narkotyków, a następnie policjanci doprowadzili go do jednostki penitencjarnej w Złotowie.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, 28-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe