Kaplica z dofinansowaniem

  • 06.11.2020, 13:04 (aktualizacja 06.11.2020, 13:16)
  • Janusz Justyna
Kaplica z dofinansowaniem

Dzisiaj przy kaplicy ewangelickiej w Złotowie (ul. Staszica) nastąpiło podpisanie umowy na dofinansowanie remontu tego zabytku przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu, w kwocie ponad 800 tys. złotych.

Umowę podpisał członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski i burmistrz Złotowa, Adam Pulit. W podpisaniu ponadto udział brali: radni sejmiku województwa Henryk Szopiński i Jarosław Maciejewski, wicestarosta Małgorzata Sameć i dyr. muzeum Kamila Krzanik-Dworanowska.

iej

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OPTY
OPTY 21.11.2020, 12:23
O czym wy w tych komentarzach piszecie, jesteście przeciw byłemu burmistrzowi, radzie miasta, uważając że obecna trójka radnych i obecny burmistrz zasługują na fanfary. A czy to czasami nie większość decyduje co kiedy i gdzie ma być zrobione i czy nie wiecie kto ostatecznie podpisuje zapadłe w głosowaniu decyzje.
Jedno co oddaje prawdę obecnej jak i poprzednich sytuacji to to że wszystko uzależnione jest od gospodarza. Jaki gospodarz takie gospodarstwo, jaki ogrodnik taki ogród, jaki leśniczy taki las itd.
Jak jest z tym wszystkim u nas wszyscy widzimy a kto za to odpowiada teraz też wiemy. Zniechęcenie, obojętność i zmęczenie mieszkańców każe im tylko czekać na nowe wybory z nadzieją że nie wszystko stracone.
wstyd
wstyd 13.11.2020, 11:37
A w ogrodzie, na dole, następny syf zrobiło sobie Hospicjum.Tuż obok promenady ,ładny widok,nie ma co a po za tym mokre liście zniszczą siatkę bo wiosną będzie zardzewiała i z naszych podatków będą chciały nową.
Tych "ogrodników" wymienić.
fuj
fuj 13.11.2020, 11:55
p.Sikora też w złym miejscu postawił czarny pojemnik ,na odchody psie,tuż koło ławeczki z książkami a powinien po drugiej stronie za koszem na śmieci.
W UM jest od gosp.komunalnej i infrastruktury a robi ludziom na złość.
wstyd
wstyd 13.11.2020, 11:37
A w ogrodzie, na dole, następny syf zrobiło sobie Hospicjum.Tuż obok promenady ,ładny widok,nie ma co a po za tym mokre liście zniszczą siatkę bo wiosną będzie zardzewiała i z naszych podatków będą chciały nową.
Tych "ogrodników" wymienić.
Brawo wykonawcy
Brawo wykonawcy 06.11.2020, 21:22
Ale to była kaplica ewangelicka przed wojną. Po wojnie to nie była kaplica tylko kostnica.
Kostnica była jeszcze w czasie kiedy działała już ta oddana do ,,użytku,, przy szpitalu.
Ale dzisiaj nie jest ważne jak co i gdzie tylko za co, po co i w nie określonym celu. Zresztą każda okazja jest dobra dla promocji siebie bo to akurat temu to służy choć trzeba przyznać że remont i odrestaurowanie zabytku super.
zzz
zzz 12.11.2020, 17:48
Promocja siebie? Przecież to jego praca! Lansem i żenadą za to jest selfik pod lipą he he he To już nikomu nie przeszkadza?
ob.
ob. 06.11.2020, 17:39
To chyba najdroższa nieczynna kaplica w Polsce. Ani u nas ewangelików już nie ma, ani pomysłu, jak ten obiekt sensownie wykorzystać. Szkoda, że władze miasta nie zwróciły się do Urzędu Marszałkowskiego o rozwiązanie problemu willi Iwańskiego przy al. Piasta. To piękny zabytek, który po odzyskaniu od nieodpowiedzialnego właściciela, mógłby być wizytówką miasta. Z tego byłby pożytek.
qwerty
qwerty 12.11.2020, 17:45
Pomysł na "sensowne" wykorzystanie kaplicy jest, spokojnie. Co do willi Iwańskiego, to tylko przypomnę, że ZA GROSZE SPRZEDAŁ JĄ POPRZEDNI BURMISTRZ PAN W.!!! Myślę, że to byłby najwłaściwszy adresat ew. żalów. Poza tym jest radnym, TEOERTYCZNIE sam mógłby się zaangażować z pozyskanie jakichś środków. No ale...
do pracy
do pracy 07.11.2020, 09:28
Władze miasta są zmęczeni jak dr Chołodowska,która pracuje na dwóch etatach,zaniedbując Urząd miejski.
A ta pani obok Burmistrza,jego ulubienica mogłaby szybciej i samodzielniej pracować.
Pod nią podlega Zagroda,więc mogłaby się zająć inwentaryzacją Zagrody i usunąć z widoku te zardzewiałe i poprzewracane żelastwa.Taki widok to wstyd dla miasta.
Za takie duże pensje wymagamy więcej od was niż od innych.
zzz
zzz 12.11.2020, 17:46
człowieku, na jakich dwóch etatach? "podlega" pod nią zagroda? weź się doinformuj, a nie głupoty wypisujesz!
Niko
Niko 07.11.2020, 22:48
Zagroda była pod zarządem przewodniczącego Rady Miejskiej, he, he. ZCAS był gospodarzem.
hej
hej 24.11.2020, 11:28
Takie he,he,he to ma w komentarzach kolega z Zacisza zawsze . Podobny styl.
Karma
Karma 07.11.2020, 14:42
Ta Pani ulubienica jeszcze coś robi czego nie można powiedzieć o tym panu który jak nie zaszkodzi to napewno nie pomoże !!!!!!
Nemo
Nemo 11.11.2020, 18:08
To co prezentuje część radnych M. Złotowa pod wodzą Wełniaka, Koronkiewicza, Barabasz i Pieniążkowskiego, to wstyd, hańba i kompromitacja. Za co oni biorą diety. Nie czytają materiałów sesyjnych. Nie wiedzą za czym głosują i tylko chcą ogłupiać innych. Analfabeci.
NEMO
do nemo
do nemo 11.11.2020, 18:21
Ale napisz więcej o co chodzi ? o jaką inwestycję ,bo my nic nie wiemy,

Pozostałe