Sadzić, nie sadzić

  • 05.11.2020, 12:11
  • Janusz Justyna
Sadzić, nie sadzić
Informacja ze strony zlotow.pl:

Czy pamiętacie sprzeciw kilku osób dotyczący nasadzenia lip?

Oto reakcja organizacji przyrodniczych działających na terenie naszego miasta na zaistniałą sytuację.


"Dziękujemy za zaangażowanie i podzielenie się swoim doświadczeniem. W celu zwiększenia świadomości w tym niezwykle istotnym zakresie publikujemy uzyskane stanowiska. W działania zwiększające świadomość zaangażowała się również młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotowie organizując IV Forum Młodzieży "Ekologiczny Złotów - drzewa w zieleni miejskiej". Wystosowali oni prośbę o patronat Marszałka, aby wzmocnić swój apel o działania na rzecz środowiska przez dorosłych. Aktualnie trwają dalsze prace uzupełniające nasadzenia m.in. na ulicy 8 Marca, gdzie posadzono dęby oraz na ulicy Jastrowskiej, gdzie dokonano nasadzenia czerwonego klonu" - informuje Adam Pulit Burmistrz Miasta Złotowa.

UM Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
EKON
EKON 06.11.2020, 13:11
Sadzić nie sadzić oto jest pytanie.
Nad którym zastanawia się władza.
Nie wie które drzewo pomaga a które przeszkadza.
Iści w tej sprawie najlepsze drzewo i to bez igliwia i liści.
Musi być tak aby drzewo stało i żadnej pracy przy nim nie wymagało.
Najlepiej w polu albo gdzieś na skraju tak żeby gapy nie miały raju.
A może właśnie trzeba sadzi lipy wszędzie gdzie to możliwe będzie.
To są drzewa na których te ptatki nie siadają i nikomu na głowę nie ,,***ą".

wstyd i hańba
wstyd i hańba 06.11.2020, 10:58
Jeśli macie sadzić drzewa i potem je obcinać od wierzchołka to lepiej nie sadzić.
Lipy i akacje posadzone nad jeziorem mają kwitnąć aby pszczoły przeżyły bo wymierają.Natomiast nad jeziorem miejskim juz drugi rok od wierzchołka poobcinali wszystkie akacje.Po co w Urzędzie Miejskim zatrudniacie krawcową,która się na drzewach nie zna do czego służą drzewa.
Naprawdę warto
Naprawdę warto 06.11.2020, 09:10
I znowu, temat Sadzić nie sądzić a dotyczy lip i co ani słowa na ten temat.
Burmistrz powiedział, ano powiedział że zasądzono dęby, czerwony klon no i dobrze a co z lipami. Przecież to drzewa przyjazne środowisku w tym dla pszczół. Pamiętam Złotów w którym lipy były prawie przy każdym rogu ulicy czy chodnika. Nikomu to nie przeszkadzało a i widok wiosny i lata był piękny. Może dlatego że Złotów to rzeczywiście było miasto zieleni a nie jak obecnie betonu i karłowatych drzew. Cóż nie ma co się rozczulać bo odpowiedź może być tylko jedna, sądzić bo kiedyś po wojnie też ktoś je sądził i nieliczne przetrzymały do dzisiaj.

Pozostałe