Zakrzewski hejnał

  • 29.10.2020, 16:13 (aktualizacja 29.10.2020, 16:19)
  • iej
Zakrzewski hejnał

 

Począwszy od dziś już codziennie z Domu Polskiego-Centrum Idei Rodła w Zakrzewie o 12:05 wybrzmiewać będzie Hejnał Gminy Zakrzewo, w niedziele natomiast wyjątkowo o godz. 13:00

 

Hejnał Gminy Zakrzewo został ustanowiony uchwałą nr XX.154.2020 Rady Gminy Zakrzewo z dnia 29 maja 2020 r., przyjętą podczas uroczystej sesji z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego. Mając na uwadze kontekst historyczny naszej gminy niezaprzeczalnie związany z walką o polskość oraz z działalnością Związku Polaków w Niemczech hejnałem Gminy Zakrzewo zostało ustanowione hasło Związku Polaków w Niemczech. Hejnał gminy jest swego rodzaju wizytówką, nadaje jej niepowtarzalnej tożsamości i jest to kolejna inicjatywa upamiętniająca, zachowująca i upowszechniająca lokalne dziedzictwo, związane z mniejszością polską z okresu międzywojennego oraz Domem Polskim. Inicjatywa ta przyczyni się do promocji gminy i wpłynie pozytywnie na pielęgnowanie tradycji, kultury i wartości historycznych wśród młodszych pokoleń.

UG Zakrzewo 

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe