Policja na Wszystkich Świętych

  • 29.10.2020, 12:40
  • iej
Policja na Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającym się Świętem Zamarłych, spodziewane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego. Przygotowując się do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa na drogach, Komenda Powiatowa Policji w Złotowie w dniach od 30 października do 2 listopada wprowadza do działań dodatkowe patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych będzie różnił się od poprzednich lat. Apelujemy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, aby uniknąć dużych skupisk ludzi można wizytę przełożyć na inny dzień w tygodniu. Zasłaniajmy usta i nos.

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Ruch drogowy będzie duży, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii – dlatego zadbajmy o własne bezpieczeństwo.

 

Porządkowanie grobów, wizyty pełne zadumy i refleksji wymagają od nas również właściwego zadbania o swoje bezpieczeństwo. Z uwagi na stan panującej epidemii koronawirusa apelujemy o właściwe przygotowanie się do podróży na cmentarz. Przede wszystkim pamiętajmy o reżimie sanitarnym, zakrywaniu ust i nosa, zachowaniu właściwej odległości od siebie jak i unikaniu gromadzenia się większej liczby osób w jednym miejscu. Warto też rozłożyć wizytę na cmentarzu również w inne dni miesiąca, nie tylko w Dzień Wszystkich Świętych czy Dzień Zaduszny.

 

W ramach policyjnej akcji "Znicz 2020" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci oraz stosowanie się mieszkańców do obostrzeń związanych rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. Celem tych działań jest troska o zdrowie i życie mieszkańców. Zgodnie z nowymi regulacjami istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy, że najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i realizowanie poleceń służb. W związku z rosnącą falą zakażeń Policjanci nadal będą uświadamiać mieszkańców naszego powiatu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą stanowczo reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z Covid-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

 

Pamiętajmy, także o podstawowych zasadach w ruchu drogowym: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania.

 

Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Planując podróż warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach. Ważne, aby nie jeździć „na pamięć” – w wielu miejscach pojawią się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostaną wyłączone całkowicie z ruchu, o czym będą informowały znaki drogowe. Na pobłażliwość policjantów nie mają co liczyć kierujący, którzy zdecydują się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 

Poniżej przekazujemy informacje mogące ułatwić poruszanie się kierowcom na terenie miast powiatu złotowskiego w dniu 1 listopada:

 

Złotów - na terenie miasta zostaną wprowadzone czasowe ograniczenia w ruchu drogowym, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osób udających się w tym czasie na cmentarz. Na ul. Chojnickiej i na rondzie przy Al. Piasta ruchem na drogach dojazdowych do cmentarza kierować będą policjanci. Zwracamy się do Państwa z apelem, aby w miarę możliwości na cmentarz udawać się pieszo. Parking dla odwiedzających został zorganizowany w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza, jednakże należy się liczyć z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych.

 

Krajenka – osoby poruszające się samochodem będą miały możliwość parkowania swoich pojazdów w rejonie dworca PKS jak również w rejonie ul. Bydgoskiej przy Szkole Podstawowej (w sąsiedztwie Orlika), parkingu przy dawnej szkole CKZiU w Krajence. W tym miejscu przypominamy również kierowcom o znaku zakazu zatrzymywania się i postoju jaki obowiązuje na odcinku ul. Bydgoskiej po stronie cmentarza. Nad bezpieczeństwem i zapewnieniem ciągłości ruchu czuwać będą policjanci z miejscowego komisariatu.

 

Okonek – w mieście zorganizowano parking usytuowany w pobliżu cmentarza (ul. Cmentarna), gdzie będzie możliwość zaparkowania swojego samochodu. Wyjazd z parkingu będzie możliwy jedynie w kierunku ulicy Szczecińskiej. Dodatkowo zostaną udostępnione miejsca parkingowe w rejonie Os. Leśnego. Nad organizacją ruchu i bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze KP Okonek.

 

Jastrowie – kierowcy zmierzający w rejon cmentarza muszą zachować ostrożność i zwrócić uwagę na odbywający się w tym czasie ruch na odcinku krajowej „jedenastki”. Parking dla odwiedzających groby swoich bliskich przewidziany jest w sąsiedztwie cmentarza, jednakże należy wziąć pod uwagę ograniczoną liczbę miejsc parkingowych. Dodatkowo kierowcy mogą parkować swoje pojazdy na terenie Zespołu Szkół w Jastrowiu przy ul. Poznańskiej 35.

 

Lipka, Zakrzewo – w rejonach nekropoli w Lipce przy ul. Sępoleńskiej i w Zakrzewie przy ul. Leśnej 2 nad bezpieczeństwem odwiedzających groby czuwać będą policjanci z Posterunku Policji w Lipce. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych będzie różnił się od poprzednich lat. Policjanci apelują o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, aby uniknąć dużych skupisk ludzi można wizytę przełożyć na inny dzień w tygodniu. Miejsca parkingowe dla osób odwiedzających groby znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy.

 

Prosimy, także zwracać szczególną uwagę na portfele i torebki, również w trakcie sprzątania nagrobków. Złotowscy policjanci przeciwdziałając kradzieżom mienia na naszych cmentarzach będą pełnili dodatkowe służby

 

Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

 

Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!

 

Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.

 

Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

 

Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.

 

W okolicach cmentarzy, oprócz patroli ruchu drogowego, pojawią się policjanci nieumundurowani, którzy będą zwracać uwagę na kieszonkowców i innych sprawców przestępstw, chcących wykorzystać nasza nieuwagę i roztargnienie. Dlatego też nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Złotów
Złotów 30.10.2020, 16:09
Oj POLICJA policja, kto wam kazał oglaszać jedno łamiąc prawo w drugim ( Marsz Józefowskiej)

Wszystko wzięło w łeb; Od jutra tj Wszystkich Świętych i w Dzień Zadusznych Cmentarze są ZAMKNIETE.

Pozostałe