Szkoły bez problemów, przedszkole pozostanie zamknięte

  • 28.10.2020, 09:32
  • iej
Szkoły bez problemów, przedszkole pozostanie zamknięte
Wójt gminy Zakrzewo Marek Buława rozmawiał w trybie telekonferencji, z dyrektorkami placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy. Tematyka wirtualnego spotkania związana była z organizacją pracy jednostek w czasie dynamicznie rozwijającej się epidemii. W związku ze wprowadzeniem w całym kraju strefy czerwonej, począwszy od tego tygodnia zajęcia klas starszych odbywać się muszą zdalnie.

Jak wyjaśniają Arletta Tymińska oraz Agnieszka Miela, zarówno Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. dra Bolesława Domańskiego jak i Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Obrońców Polskości w Starej Wiśniewce, bez problemów wdrożyły zdalną edukację w starszych klasach i wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji, bez problemów i zakłóceń.

W PSP w Zakrzewie cały sprzęt informatyczny zakupiony w ramach obu edycji programu Zdalna Szkoła jest wykorzystywany, w przypadku ZSP w Starej Wiśniewce dyrektor dysponuje jeszcze sprzętem, który może w razie potrzeby zostać wypożyczony osobom, które go potrzebują – w takim przypadku należy zgłosić się z wnioskiem do A. Miela. Dyrektorki szkół zapewniają, że najmłodsze dzieci, które jako jedyne uczą się w trybie stacjonarnym, są bezpieczne, gdyż kadra dba o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

Nieco inna sytuacja panuje w Publicznym Przedszkolu im. Królewny Śnieżki w Zakrzewie, które począwszy od dziś aż do 2 listopada 2020 r. włącznie jest zamknięte dla dzieci. W czasie tym zostanie m.in. dokonana dezynfekcja pomieszczeń i sprzętu w placówce. Pomimo tego, że tradycyjne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze nie mogą się odbywać, dyrektor Hanna Lalik zapewnia, że w miarę możliwości do dzieci przekazywane będą propozycje gier, zabaw i zadań, które pozwolą na ciekawe i produktywne wypełnienie czasu poza przedszkolem.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe