Pobicie w Okonku

  • 20.10.2020, 20:29 (aktualizacja 20.10.2020, 20:34)
  • Janusz Justyna
Pobicie w Okonku

Okoneccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia ciała. Według ustaleń mundurowych sprawca przewrócił 38-letniego mężczyznę, a następnie zaczął go kopać i bić pięściami po głowie. Stróże prawa doprowadzili nietrzeźwego 28-latka do policyjnego aresztu, a pokrzywdzony trafił do szpitala. Wczoraj śledczy przedstawili mieszkańcowi gminy Okonek zarzut dotyczący uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

16 października br. przed godziną 22.00 oficer dyżurny złotowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednej z posesji w Okonku. Interweniujący stróże prawa po przyjeździe na miejsce natychmiast ustalili rysopis prawdopodobnego sprawcy oraz świadków tego zdarzenia. Następnego dnia po przesłuchaniu pokrzywdzonego i świadków policjanci zatrzymali sprawcę, który kompletnie nie spodziewał się wizyty policjantów w swoim mieszkaniu. Podczas zatrzymania nietrzeźwy 28-letni mieszkaniec gminy Okonek był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Stróże prawa byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek.

 

Policjanci zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że sprawca wtargnął na posesję, przewrócił mężczyznę, a następnie zaczął go kopać i bić pięściami po głowie. Jak się okazało, 38-letni mężczyzna doznał złamania kości nosa, oczodołu oraz zatoki szczękowej. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili 28-latkowi zarzut dotyczący uszkodzenia ciała, do którego się przyznał.

 

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego w sprawie wystąpili z wnioskiem o zastosowanie dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Postanowieniem z dnia 19 października br. Prokuratura Rejonowa w Złotowie przychyliła się do wniosku śledczych.

 

Za przestępstwo, które popełnił 28-latek grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TAK BYĆ NIE MOŻE ,PO CO TAKA RADA MIEJSKA
TAK BYĆ NIE MOŻE ,PO CO TAKA RADA MIEJSKA 21.10.2020, 17:49
Ja na inny temat:Panie Wojtuń i Panie Wełniak,co z planem zagospodarowania przestrzennego? Kara tez może was dopaśc.Teraz dopiero odrzuciliście z obrad Rady Miejskiej i myslicie,że nic się nie stało?
Rada Miasta ustalała jak ma wyglądac p.z.p.i w trakcie opracowywania map i opisów powinniście mieć wgląd.A nie mieliście.My sie na takie wasze buble nie zgadzamy.Sprawa może trafić do prokuratora i do Sądu poniewaz nie mozecie tego zamieść pod dywan.
Plan zagospodarowania p.powinien byc w częściach a nie na całe 5 ha bo moze sie duzo zmienić.
Koronkiewicz też krzyczał,że same domy jednorodzinne tam na Rogatki/Chojnicka a gdzie mają stanąć DOMY WIELORODZINNE? na jeziorze>MIASTO ZŁOTÓW JEST DLA WSZYSTKICH .JAK CHCA MIEC WIDOKI OGROMNE TO BURMISTRZ POWINNIEN ICH OPODATKOWAC PODATKIEM OD LUXUSU 10000zł/m-c.
30 osób czeka w kolejce na mieszkania w budynkach wielorodzinnych to też ZŁOTOWIACY TACY SAMI JAK kORONKIEWICZ.NIE PODARUJEMY TEJ SPRAWY.ŻĄDAMY SZYBKICH WYJASNIEŃ.KOREKTY SZYBKIEJ TEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA A JAK NIE., SPRAWA NA POLICJE PÓJDZIE I DO PROKURATORA.

Pozostałe