Współpraca - dla Złotowszczyzny

  • 07.10.2020, 15:06
  • iej
Współpraca - dla Złotowszczyzny
Kwestia poprawy jakości infrastruktury drogowej to bez wątpienia jeden z najczęściej społecznie podnoszonych tematów. Na Złotowszczyźnie sporo inwestycji udało się ostatnio w tym zakresie wykonać, a władze powiatu złotowskiego wciąż zabiegają o realizację kolejnych przedsięwzięć drogowych. Z inicjatywą wsparcia tychże wyszedł radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz, który w piśmie skierowanym do Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego zawarł prośbę o podjęcie wspólnych działań mających na celu zwrócenie uwagi Zarządu Województwa na konieczność zwiększenia wydatków w zakresie bieżącego utrzymania dróg, z uwzględnieniem remontów nawierzchni.

 

Przypomnijmy, w powiecie złotowskim sieć dróg wojewódzkich liczy 96 kilometrów. Jak wskazuje Adam Bogrycewicz, w ostatnich latach udało się na tym terenie przeprowadzić wiele prac modernizacyjnych, jednak w opinii radnego ich tempo w odniesieniu do północnej Wielkopolski nie jest zadowalające. Starosta Złotowski Ryszard Goławski zgodził się z tą opinią, a podczas dzisiejszego spotkania podziękował radnemu za inicjatywę współdziałania. Przypomniał też, że w ostatnim czasie mieszkańcy powiatu doświadczyli rozczarowujących decyzji w postaci rezygnacji z budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 188 na odcinku Lipka-Debrzno Wieś (do granicy województwa), a także z budowy ścieżki pieszo-rowerowej ze Złotowa do Blękwitu (wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 189). Ponadto opóźniają się prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 190 na odcinku Krajenka-Pobórka Wielka.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Flatower
Flatower 08.10.2020, 11:35
Szczególnie upokarzający jest dojazd/wyjazd ze Złotowa w/z kierunku DK10. To trzeba kupić bilet autobusowy na trasie Warszawa - Koszalin by przekonać się, że po zjeździe z 10-tki w Nakle wchodzimy w inny świat wąskich , lichych asfaltów spod ktorych czuć wszystkie kocie łby, Mijanki są problematyczne i autobus wlecze się 40 km/h. Nic nie zrobiono przez te wszystkie lata także w kwestii obwodnicy Złotowa. Przejazd TIR-ów przez miasto to jakiś relikt i wyczyn biorąc pod uwagę średnicę rond złotowskich. Do tego dorzućmy brak porządnego hotelu mogącego przyjąć na raz grupę podróżujących autokarem i mamy obraz skansenu samonapędzającego sie własnymi ułomnościami.
Kargowa
Kargowa 07.10.2020, 18:36
Jak to bez komentarza.
Przecież jeszcze nie ostygło oświadczenie pełnomocnika PiS na Złotów w tej samej sprawie że nic nie można a tu, zupełnie to samo tylko odwrotnie nie że nie można a można. Nie że nikt nie chce bo jednak chcą zrobić i drogi rowerowe i drogi wojewódzkie oraz powiatowe a do budowy obwodnicy Złotowskiej też pewnie dojdzie.
Modernizacja infrastruktury drogowej w naszym powiecie jest konieczna i pod tym względem żadne kłótnie i fochy nie są nikomu potrzebne. Nie dość tego zmian wymaga też infrastruktura i nowa regulacja ruchu drogowego w samym Złotowie. Obecna jazda wkoło ul Mickiewicza jest coraz bardziej niebezpieczna w swojej głupocie i ciągle się pogłębia.
Jednak tej sprawy też nie rozwiąże Prezes PiSu ani nielubiany szef regionu poseł Czarnecki. To jest zadanie stojące w gestii samorządu miasta i tylko oni po prawdziwych konsultacjach z mieszkańcami mogą zmienić obecna sytuację w zakorkowanym grajdole do którego jest 9 wjazdów a z którego są tylko 2 wyjazdy i to w kierunku osiedli za rzeką.
Czy rozwiązanie tego problemu jest realne z obecnym włodarzem i radą miasta napewno stoi pod dużym znakiem zapytania ale dlaczego by nie spróbować.

Pozostałe