Zatrzymanie włamywaczy

  • 06.10.2020, 13:20
  • Janusz Justyna
Zatrzymanie włamywaczy

Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku realizując działania wymierzone w przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Mieszkańcy gminy Okonek pod koniec czerwca bieżącego roku włamali się do altany ogrodowej i dokonali kradzieży piły spalinowej. Teraz 20 i 21-latkowi grozi kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Okonku pracowali nad wykryciem sprawców włamania oraz kradzieży markowej piły spalinowej o wartości blisko tysiąca złotych. Przestępcy pod koniec czerwca br. działając pod osłoną nocy włamali się do altany ogrodowej. Po wyłamaniu zabezpieczeń z jej wnętrza ukradli drogi sprzęt.

 

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczali ślady kryminalistyczne oraz inne dowody pozwalające na ustalenie osób odpowiedzialnych za włamanie i kradzież mienia należącego do mieszkanki Okonka. Szczegółowa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego doprowadziły do wytypowania dwójki mieszkańców gminy Okonek odpowiedzialnych za to przestępstwo.

20 i 21 latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Akt oskarżenia został właśnie skierowany do Sądu Rejonowego w Złotowie.

 

Teraz młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe