Brawo, chłopaki!

  • 06.10.2020, 12:07 (aktualizacja 06.10.2020, 12:12)
  • Janusz Justyna
Brawo, chłopaki!

Czterech młodych chłopców z gminy Krajenka na przystanku dworca PKP w miejscowości Skórka znalazło plecak w którym znajdował się drogi laptop oraz sprzęt elektroniczny. Nastolatkowie bez wahania zgłosili ten fakt na Policję. Mundurowym udało się ustalić właściciela, który następnego dnia odzyskał cenną zgubę.

W środę, 30 września po południu czwórka nastolatków z gminy Krajenka w wieku czternastu i piętnastu lat znalazła na przystanku dworca PKP w miejscowości Skórka plecak w którym znajdował się drogi laptop oraz sprzęt elektroniczny. Nie mogąc doczekać się właściciela o wszystkim powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Sprawą zajął się dzielnicowy, który po uruchomieniu przenośnego komputera w danych logowania znalazł imię i nazwisko właściciela. Po sprawdzeniu danych okazało się, że właścicielem znalezionego przez nastolatków plecaka z drogocenną zawartością jest mieszkaniec Piły. Policjant skontaktował się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy przekazali zgubę.

Okazało się, że mieszkaniec Piły to zapalony motocyklista. Mężczyzna tego dnia podróżował rekreacyjnie w rejonie miejscowości Skórka, a na dworcu PKP zaplanował krótki odpoczynek. Pilanin przez roztargnienie zapomniał zabrać plecaka z drogim i odjechał nieświadomy tego, że zostawił go na miejscu.

Dzięki odpowiedniej postawie czwórki nastolatków plecak z drogim laptopem i sprzętem elektronicznym wartym kilka tysięcy złotych powrócił do swojego właściciela. Pilanin poprosił policjantów by serdecznie podziękowali chłopcom za uczciwość. Do podziękowań dla nastolatków przyłączają się również złotowscy policjanci, kierując słowa uznania za ich wspaniałą, godną naśladowania postawę. Brawo chłopaki !

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kik
kik 08.10.2020, 16:11
a co chłopcy tam robili...???
brunerski
brunerski 06.10.2020, 13:04
pewnie ze znaleźnego bardziej by się ucieszyli
NIE JESTEM ROBOTEM
NIE JESTEM ROBOTEM 06.10.2020, 13:06
Chłopaki znaleźli sprzęt na dworcu PKP. W takiej sytuacji nie przysługuje im prawo do znaleźnego. Proszę zapoznać się z odpowiednią ustawą.
G.
G. 07.10.2020, 21:37
Ale właściciel znalezionego sprzętu mógł im dać chociaż po czekoladzie. Tu nie chodzi o "prawo do znaleźnego" tylko o podziękowanie za zaopiekowanie się sprzętem i uczciwość. Taki mały geścik.
NIE JESTEM ROBOTEM
NIE JESTEM ROBOTEM 08.10.2020, 08:13
Jasne, masz rację. Niemniej jednak pierwszy komentarz jasno wskazuje na 'znaleźne', a nie na gest podziękowania. W jakiś sposób ta informacja trafiła do lokalnych mediów. Może to właśnie właściciel zgubionych przedmiotów sprawił, że chłopaki mogą o sobie przeczytać? Może to jest właśnie ta forma podziękowania? Nagłośnienie ich dobrego uczynku?

Pozostałe