Wyrzucą go z PiS?

  • 03.10.2020, 19:37
  • iej
Wyrzucą go z PiS?
Wiesław Fidurski – radny powiatu złotowskiego oraz szef złotowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości złożył rezygnację ze swoich funkcji, tj. pełnomocnika PiS na Powiat Złotowski oraz przewodniczącego Komitetu PiS w Złotowie.

Radny twierdzi, że od dawna nie podobało mu kierowanie strukturami PiS w okręgu pilskim przez obecnego Prezesa Krzysztofa Czarneckiego. „Uważam że okręg pilski niewiele znaczy na politycznej mapie Polski. Widać to nawet na mapie obrazującej inwestycje drogowe w naszym kraju. Północna Wielkopolska to prawdziwa pustynia pod tym względem. Szczecinek ma obwodnicę, Wałcz prawie ma, a już są tam plany rozbudowy tych obwodnic. Obwodnicę ma Nakło czy mała Mrocza, są plany budowy obwodnicy w Człopie, a Piła i Oborniki czy Jastrowie ciągle w mglistych planach. Dlaczego nikt nie pytał, czy Złotów potrzebuje obwodnicy, mostu itp.? Przez Oborniki trzeba nieraz jechać i godzinę- prawdziwy horror, niewiele lepiej latem w Jastrowiu czy Ujściu”- stwierdza Wiesław Fidurski. Jak podkreśla, lepiej jest ze środkami na drogi powiatowe, ale to nie zasługa posłów PiS a aktywności posła Grzegorza Piechowiaka oraz starosty Ryszarda Goławskiego.

Bezpośrednią przyczyną decyzji szefa złotowskich struktur PiS były okoliczności związane z uchwaleniem tzw. „ustawy futerkowej”. Wiesław Fidurski, zamieścił na jednym z portali społecznościowych wpis krytykujący asystenta posła Czarneckiego i jednocześnie radnego wojewódzkiego Adama Bogrycewicza. Fidurski zarzucił mu, że fotografuje się z szefem młodzieżówki PiS, niejakim Moskalem współautorem „ustawy futerkowej”, która niszczy polskie rolnictwo w tym szczególnie wielkopolskie, a przecież PiS i Bogrycewicz zwyciężyło w wyborach głosami polskich rolników. Na wpis zareagował prezes okręgu pilskiego Krzysztof Czarnecki, domagając się usunięcia kontrowersyjnego wpisu i jednocześnie grożąc Fidurskiemu konsekwencjami, gdyż Moskal to asystent prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wiesław Fidurski odmówił jednak usunięcia wpisu, gdyż jak podkreśla „ustawa futerkowa” nie tylko niszczy polskie rolnictwo, to jeszcze do tego jest bublem prawnym, uchwalonym bez konsultacji społecznych, bez wiedzy ministra rolnictwa oraz procedowana z naruszeniem zasad legislacji i prawa unijnego.

Jak podkreśla radny Wiesław Fidurski, nie złożył on rezygnacji z członkostwa w PiS ale jest prawdopodobieństwo, że go z partii wyrzucą. Uważa, że nie zdziwiłoby go to, bo w pilskim PiS nie premiuje się już od dawna aktywności działaczy. Miejsca na listach poselskich czy samorządowych nie są powiązane z aktywnością członków. Skutek jest taki, że niektórzy nie dorośli do stanowisk jakie zajmują i są aktywni jedynie na FB.

Na pytanie co dalej, Fidurski stwierdza, iż zamierza dalej pełnić mandat radnego. - Chciałby, aby ktoś w PiS zauważył problemy północnej Wielkopolski. To prawdziwa „Polska wschodnia” zapomniana przez poznańskich urzędników. Głosy o trasy rowerowe, o nowe inwestycje pozostają niesłyszane – mówi W. Fidurski.

(am)

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
max
max 24.10.2020, 18:44
Pan Wiesław przejrzał na oczy?
Oczywista oczywistość.
Oczywista oczywistość. 15.10.2020, 09:21
Ten poniższy komentarz choć w charaterze osobowości tego pana trafiony to jednak forma przekazu dotycząca ministra Sasina skandaliczna.
Wiadomo kto to pisał ten komentarz i chyba sam nie chciał by aby po któryś tam wyborach ministra z jego wyboru nazywano ,,tłuścioch". To określenie może potwierdzać że piszący ten komentarz rzeczywiście jest ,,nieudacznikiem".
Co do dalszej treści można się zgodzić mianowicie że poseł Pożyczek poznał się na swoim informatorze który donosił mu wszystko co tylko mógł włącznie z fałszywymi oszczerstwami które niczym nie różniły się od tych które donoszonych panom minionego okresu zniewolenia politycznego.
Są dla tego pana dwie wiadomości, jedna zła to ta że nazywana przez niego ,,tzw. ustawa futerkowa" zostanie uchwalona i druga ta dobra że wg. jego życzenia i dobra nas wszystkich z hukiem zostanie wyrzucony z PiS.
Demokracja rządzi się prawami prawa a nie chamstwa. Mamy rząd który dba o wszystkich Polaków i swoi nie powinni mu w tym przeszkadzać co jest niedopuszczalne. Swoi samorządowcy powinni zająć się tym terenem na który zostali wybrani bez sortowania ludzi na lepszych i gorszych uzależniając to od stanu posiadania. Tacy ludzie nigdy nie powinni zajmować publicznych stanowisk.
Jak to powiedziano w klasyku ,,Pieniądze to nie wszystko".
to bardzofałszywyTyp
to bardzofałszywyTyp 14.10.2020, 17:47
Wiesław Fidurski to oszczerca.Krzyczał na nas złotowiaków, "czerwona zaraza"żeby ten tłuściochSasin z Warszawy go słyszał i z nim się fotografował.
70ooo ooozłotych PiS zabrało z naszych podatków i poczcie z góry zapłacili za nic bo poczta wyborów nie przeprowadziła.
Oddajcie nieudaczniki pisowskie te nasze 70milionów możecie z własnej kieszeni się poskładac i oddać do kasy Budżetu Państwa.Morawiecki milczy A.Duda milczy a pisowiec Fidurski skamle.Wywieżć trzeba Fidurskiego na taczkach ze Złotowa już a Porzucek mu jeszcze płaci...
Życie.
Życie. 12.10.2020, 09:27
Dajcie spokój temu panu.
Politycy go rozliczą, jak zobaczymy.
My nie jesteśmy od rozliczania jego fałszu, buty i pogardy. Jedni budują swoją godność własną osobowością inni poprzez kasę i znajomości. Jak to się kończy wszyscy widzimy.
Pozostał tylko wstyd, ważne że nie dotyczy on nas i z tego powinniśmy się cieszyć.
Zawsze lepiej jest wiedzieć z kim siada się przy wspólnym stole.
JOLA
JOLA 10.10.2020, 21:26
POWINNI JAK NAJSZYBCIEJ
JAN
JAN 10.10.2020, 20:57
ODEJDZ W NIEBYT NIEUDACZNIKU
zojka
zojka 10.10.2020, 20:45
no i glupi sie nawroci - lepiej pozno niz wcala . ale do polityki to ty juz nie laz wiesiu .
Jasio Trzcianecki
Jasio Trzcianecki 10.10.2020, 16:31
Nareszcie, Panie Wiesławie, przejrzał Pan "na oczy"! Przed wyborami głośno było o S11, jakieś plany, korytarze, konsultacje społeczne. Ja wszędzie pisałem, że to "kiełbasa wyborcza"! I co? Sprawdziło się! Teraz cisza! Całkowita! Znowu plany wsadzone do szuflady na sam spód!
Co ciekawe w Trzciance, rodzinnym miasteczku Krzysztofa Czarneckiego (nomen omen mojego kolegi ze szkolnej ławki) też nic się nie dzieje!
NARESZCIE.
NARESZCIE. 10.10.2020, 17:26
Ten pan nie przejrzał na oczy. On zawsze był z nimi ( totalnymi ) i nigdy nic poza sobą nie widział. To ludzie szczególnie w Złotowie przejrzeli na oczy i z niedowierzaniem gratulują wszystkim którzy wcześniej tego pana przejrzeli a trzeba przyznać jest ich sporo.
Niestety czasu straconego nikt nie cofnie, ale dobrze się stało że ten pan wreszcie sam sobie wystawił laurkę której wstydziłby się każdy kto wcześniej mienił by się być najważniejszym PiSowcem nie małego rejonu jakim jest powiat Złotowski.
Cóż teraz już wszystkim nie tylko w Trzciance naszym posłom wiadomo że choć bardzo gęstą może być oliwa to jednak fałsz zawsze na jej wierzch wypływa.
Tak można powiedzieć nareszcie a może z dużej litery.
Polacy lubią spokój.
Polacy lubią spokój. 10.10.2020, 12:51
A idź pan w kibinimatry i nie zawracaj nam d..y.
Wybraliśmy większość parlamentarną z całą stanowczością popieramy rząd i prezydenta. Niech więc tak pozostanie do końca kadencji. Jak będzie dalej czas pokaże.
Starsi ludzie od pokoleń powtarzali: maluczki człowieczek nie mylić z małym choćby nie wiadomo jak podskakiwał w społeczeństwie nic nie znaczy.
Majka
Majka 11.10.2020, 11:03
To prawda, smród rozszerza się długo nawet jak się kamufluje w PiS.
ZOJKA
ZOJKA 10.10.2020, 20:48
NASERMATER NIE BAKALAJ JUZ BUCKU
Koks
Koks 06.10.2020, 18:31
Szalał nie szalał ale nastała radość wielka że się ludzie wreszcie poznali na tym co sam pełnomocnik zauważyć raczył i stanowczo ogłosił.

Wyrzucą nie wyrzucą, jednak jestem za a nawet przeciw i tak było zawsze a trzymanie się za dwa ogony lewy i orawy może i się opłaciło ale hańba i wstyd pozostanie. Jeśli ktokolwiek myślał że w PiS pełnomocnik było inaczej to teraz widzi jak się mylił.

Przecież....
Tzw. ustawa futerkowa to głos młodych członków Prawa i Sprawiedliwości poparty przez ludzi myślących także o tych których Św. Franciszek nazwał braćmi mniejszymi.
No ale jak nie było przyzwolenia na lokalny PiS oddolny tak teraz jest bunt przeciw ustawie zakazującej niepotrzebne mordowanie zwierząt.
Jednak w tym momencie trzeba zawiedzionemu panu pełnomocnikowi przyznać racje, że gdyby nie on to powiatowe struktury PiSu były by naprawdę mocne i wpływowe bo oparte na sile zwykłych ludzi co napewno by zauważono w regionie i kraju. Struktury oparte na mieszkańcach powiatu zwyczajnych zwolennikach Rządu RP premiera Morawieckiego i Prezydenta Andrzeja Dudy oraz całego PiSu z którym całym sercem popierają te ,,tzw. ustawę futerkową".
Jest nadzieja że ustawa przejdzie a płakać za pełnomocnikiem nikt nie będzie.
JackStrong
JackStrong 06.10.2020, 12:20
Tak jak szampana nie piję, tak sobie w weekend kupię! Wiechu, czy warto było szaleć tak...?
Jili
Jili 05.10.2020, 17:39
Z niektórymi wnioskami się zgadzam,np.brak obwodnicy Obornik-skandal na całą Wielkopolskę.
Pozostałe kwestie są już bardzo dyskusyjne-w powiecie też nic się nie dzieje,może bliżej do Piechowiaka?
Chciałabym zapytać,co Pan Fidurski zrobił dla złotowszczyzny
przez cały okres swojej działalności.Prosiłabym o jeden konkret!
Pan poseł Czarnecki też już koła nie wymyśli,władzę trzeba oddać młodym.
Sami Swoi
Sami Swoi 05.10.2020, 19:43
Jak to co zrobił, był oddanym radnym wszystkich burmistrzów.
Na 100 % zawsze myślał o ścieżkach rowerowych, zresztą jak możemy przeczytać teraz też myśli.
Odnośnie budowy nowych to Joli proszę się przejechać ścieżką rowerową ( może to chodnik) do nadleśnictwa, do Nowin, ze Śmiardowa do Kujana czy w Złotowie wzdluż Aleja Piasta. Proszę sobie wyobrazić że te choć nieliczne ścieżki po oddaniu do użytku miały ok 1,30m teraz w niektórych miejscach ok ½ m. Pozarastane więc na cóż nowe ścieżki których przecież w Złotowie i poza nim PiS ani Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zrobi. Te zadania należą do samorządów więc dlaczego i do kogo pan Fidurski ma pretensje tego to chyba nikt nie wie.
j@
[email protected] 04.10.2020, 15:10
Dziwna sprawa, bo ja na przykład, nie będąc sympatykiem, ani tym bardziej (broń Panie Boże !!!) członkiem PIS-u już od wielu lat doskonale wiem, co ta "partia" myśli, co robi i co zamierza, i do czego jest zdolna dla zagarnięcia dla siebie władzy absolutnej w Polsce. Od lat wiem, że interes tej "partii" jest dla niej i jej członków znacznie ważniejszy, niż interes wielu Polaków, szczególnie tych nie mieszkających na terenach tradycyjnie na PIS głosujących, a Szanowny Pan Radny i szef lokalnych struktur "partii" PIS w Złotowie dopiero teraz, po wielu latach członkostwa i bardzo intensywnej działalności, ten dla nas Polaków smutny, a dla "partii" żenujący fakt dostrzega. Z drugiej strony jednak muszę przyznać, że obecna postawa Pana Radnego wobec ostatnich poczynań PIS-u budzi mój szacunek, bo nie każdy działacz partyjny, a już w szczególności szef struktur powiatowych partii potrafi zdobyć się na odwagę krytykowania organizacji, której poświęcił wiele lat swojego życia. Obawiam się też, że obawa o relegowanie z "partii" PIS okaże się dla Pana Radnego prorocza, ale przecież przynależność do żadnej partii nie jest obowiązkowa, więc ... Można będzie skupić się bardziej na działalności lokalnej nie mając nad sobą partyjnego bata, a to też ma swoje zalety.
POKŁOSIE
POKŁOSIE 04.10.2020, 17:57
Broń Panie Boże aby ten człowiek jeszcze skupiał się na działalności lokalnej.
Jaka ona była każdy kto miał z nim do czynienia wie a od PiSu czyli Prawa i Sprawiedliwości to się jako [email protected] odczep.
Twój bat to Totalna Opozycja do której co nas nie dziwi dołącza zbuntowany pełnomocnik który w oczach nienawistnych anty PiS staje się lokalnym bohaterem.


Stanisław65
Stanisław65 04.10.2020, 10:54
Witam Panie Wiesławie. Ja Staś, zdecydowanie jestem przeciwnikiem obecnych rządów oraz polityki całej elity rządzącej i opozycyjnej – bez wyjątku. Jednak szanuję odmienne zdanie na każdy temat, nawet przeciwnika. Pana decyzja i uzasadnienie zaimponowała mi – SZACUN Panie Wiesławie. Pozdrawiam.
MONTE
MONTE 04.10.2020, 14:36
Panie Stanisławie, na szacunek trzeba sobie zasłużyć ten pan napewno na niego nie zasłużył, on próbował go kupić i jak było do przewidzenia nie udało się.
Panie Stanisławie aby żądać szacunku dla siebie trzeba najpierw oddać go innym.
Polityka z tym nie ma nic wspólnego. W tym konkretnym przypadku znalazł się lokalny Bolek który za wszystko wini wszystkich nie zgadzając się nawet z sobą. Skąd my to znamy.
Bober
Bober 04.10.2020, 09:54
Ryszard Goławski przejmie schedę, pytanie czy przekona rdzenny elektotlrat w Złotowie.
Wyłom !!!
Wyłom !!! 04.10.2020, 00:05
Cóż Komuna nie poparla, no to teraz łączymy się z panią Renatą.
V
V 04.10.2020, 00:08
Oczywiście miało być ,,nie poparła"
Tak będzie PO prawnie.
michał
michał 03.10.2020, 22:14
Zaiponowałeś mi Wiechu masz ......
Wigilia BN jaki to miesiąc
Wigilia BN jaki to miesiąc 03.10.2020, 20:18
Starosta chce zmienić prawnika. Ma być teraz chłop, bazwisko związane z nazwą miesiąca.
p
p 05.10.2020, 15:52
December

Pozostałe