Gnał 117 km/h!

  • 01.10.2020, 14:15 (aktualizacja 01.10.2020, 14:17)
  • Janusz Justyna
Gnał 117 km/h!
W ręce policjantów złotowskiej drogówki wpadli kolejni miłośnicy szybkiej jazdy. 44-latek pędząc toyotą, przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h. To jeden z sześciu zatrzymanych kierowców, którzy w ostatnim czasie stracili uprawnienia na 3. miesiące za zbyt „ciężką nogę”. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych na duże niebezpieczeństwo.

 

Wczoraj tj. 30 września, podczas pracy na laserowym mierniku prędkości, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości osobowej toyoty. 44-letni mieszkaniec gminy Białe Błota, przejeżdżając przez miejscowość Sypniewo przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego ukarali mężczyznę mandatem i zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejni kierujący z "ciężką nogą" wpadli na policyjny radar także w Sypniewie. Tym razem 55-latek, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał audi z prędkością 105 km/h, 49-letni kierowca forda miał na liczniku 108 km/h, natomiast 38-letni mieszkaniec gminy Jastrowie gnał w obszarze zabudowanym 117 km/h. Prawo jazdy zostało zatrzymane także kierowcy seata i audi, którzy jechali w obszarze zabudowany dwukrotnie przekraczając dopuszczalne ograniczenie do 50 km/h.

Wszyscy kierujący za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, stracili już uprawnienia. Teraz czeka ich 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami, a na ich konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

KPP Złotów

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasio
Jasio 01.10.2020, 16:11
Widzę, że to był bardzo efektywny dzień dla policji. Ktoś dostanie premię!

Pozostałe