Sukcesy "Pasji"

  • 22.09.2020, 19:11
  • Janusz Justyna
Sukcesy "Pasji"
W Sitniku rozstrzygnięto 20 września 13. edycję konkursu „Igłą malowane”. W konkursie brały udział członkinie Stowarzyszenia "Pasja" ze Złotowa

Plon konkursu był imponujący. Wpłynęły 52 prace prezentowane w 4 kategoriach: haft płaski. haft krzyżykowy, koronka i biżuteria w hafcie lub koronce. Jak misternie zostały one wykonane można się było przekonać na wystawie otwartej w klubie kultury GOK w Sitniku. Nagrody wręczali laureatom; Adam Olesiejuk, zastępca wójta gminy, Agnieszka Sęczyk, wiceprzewodnicząca Rady Gminy oraz dyrektor GOKu Agnieszka Borodijuk.

Wśród niepełnosprawnych hafciarek pierwszą nagrodę zdobyła Teresa Kruczyńska ze Złotowa

W kategorii haft płaski pierwszą nagrodę uzyskała Ewa Daniluk z Białej Podlaskiej, drugą Teresa Janakowska, a trzecią Kamila Janakowska (obie ze Zduńskiej Woli). Wyróżnienia zdobyły trzy niepełnosprawne panie z DPS w Konstantynowie: Maria Chwedoruk, Marzena Borysiewicz i Regina Dąbrowska.

W kategorii prac koronkarskich (frywolitka, koronka szydełkowa i klockowa) zachwycały obrusy, serwetki, makatki i kompozycje przestrzenne. Z uwagi na wysoki kunszt wykonania na nagrodę specjalną zasłużyła wielokrotna uczestniczka tego konkursu Zofia Kaliszuk z Janowa Podlaskiego. Pierwsze miejsce zdobyła Irena Sapiejka z Sieradza. Dwie drugie nagrody uzyskały Małgorzata Niewiadomska i Elżbieta Koryńska (obie z Białej Podlaskiej). Trzecią nagrodę zdobyła Halina Birycka z Narewki, a wyróżnienia: Anna Adamiuk z Sitnika i Maria Sikorska z Bobowej.

W czwartej kategorii biżuteria w hafcie lub koronce najlepszą pracę przysłała Ilona Sikorska z Bobowej. Na wyróżnienia zasłużyły: Jolanta Surma ze Złotowa i Agnieszka Charko z Konstantynowa. Nagrodami były lampki z lupką sprzyjające hafciarkom. Młodsi uczestnicy otrzymali ozdobne koszyczki na nici i przybory do haftowania. 18 uczestniczek konkursu odebrało ozdobne dyplomy za udział. Spotkanie w klubie kultury zakończył poczęstunek ciastem i kawą.

info: www.radiobiper.info

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 22.09.2020, 19:35
Gratulacje, piękne prace!

Pozostałe