Nieodpowiedzialny kierowca

  • 22.09.2020, 14:24
  • Janusz Justyna
Nieodpowiedzialny kierowca

Krajeńscy policjanci w miejscowości Węgierce zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroena. 31-letni mieszkaniec Poznania jechał swoim autem pomimo decyzji Starosty Poznańskiego o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi za przekroczoną liczbę punktów karnych. W myśl przepisów czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

 

Celem dodania w 2015r. do Kodeksu Karnego art. 180a było wyeliminowanie z ruchu osób, którym zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pomimo cofnięcia uprawnień prowadzą dalej pojazdy mechaniczne.

 

Z taką odpowiedzialnością musi liczyć się 31-letni mieszkaniec Poznania. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Krajence wczoraj o godz. 21.40 w miejscowości Węgierce. Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić auta. Mężczyzna doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji, jakie może ponieść za swoje postępowanie.

 

Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. 31-latek przyznał się policjantom, że decyzją Starosty Poznańskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi za przekroczoną liczbę punktów karnych.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca, odpowie przed sądem.

KPP Złotów 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe